scorecardresearch.com Uzmanlık Muhasebeleri ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzmanlık Muhasebeleri

Uzmanlık Muhasebeleri

Yazar : Yılmaz Benligiray

Sayfa Sayısı : 321

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Muhasebe öğretiminde konular genellikle ticaret ve üretim işletmelerindeki faaliyetler temel alınarak açıklanır. Muhasebenin temel kavranılan ve genel kabul görmüş ilkeleri her tür işletmeler için geçerli olmasına rağmen, bazı sektörlerde yer alan işletmelerin kendilerine Özgü Özellikleri nedeniyle bir ölçüde farklı muhasebe sistemlerine ihtiyaçları olduğu da bir gerçektir.
Ülkemiz ekonomisi için önem taşıyan sektörler içinde yer alan bu tür işletmelerde uygulanan muhasebeler, Fakültemizde "Uzmanlık Muhasebesi" adı altında okutulmaktadır. Adı geçen ders için hazırlanan bu kitap: "Banka Muhasebesi", "İnşaat Taahhüt İşletmeleri Muhasebesi", "Konaklama İşletmeleri Muhasebesi" konularım içeren üç farklı bölümden oluşmaktadır.

Ders kitabı niteliğindeki bu çalışmanın kapsamını genişletmemek için bu türsel muhasebelerin ayrıntılarına girilmemiş, özellik taşıyan ve/veya diğer muhasebe derslerinde ele alınmayan noktalarına ağırlık verilmiştir. Bu nedenle kitapta yer alan muhasebeler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenlerin bu konulardaki diğer yayınlara da başvurmaları gerekir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963