scorecardresearch.com Unutulmasın Diye - U.N RO-RO Nasıl Satıldı ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Unutulmasın Diye - U.N RO-RO Nasıl Satıldı

Unutulmasın Diye - U.N RO-RO Nasıl Satıldı

Yazar : İlker Altun

Yayınevi : AYSBERG YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Unutulmasın Diye / U.N RO-RO Nasıl Satıldı, Türkiye''nin en büyük özel şirket satışı olan, U.N RO-RO''nun Amerikan fon şirketi KKR''ye devrini konu alıyor. Satış kararının verilmesinden satışın gerçekleşmesine kadarki süreci ele alan kitapta;  bu kararın hararetli olarak tartışıldığı toplantılar, süreç boyunca basında çıkan haberler, satış prosedürüne ilişkin bilgi ve belgeler, satışta yetkili olan tarafların değerlendirmeleri ve fotoğraflar yer alıyor.Unutulmasın Diye / U.N RO-RO Nasıl Satıldı, U.N RO-RO''nun ortakları, taşımacılık sektörünün temsilcileri, satış süreci boyunca adı geçen kişiler - kitapta 103 kişinin adı geçmekte - kadar şirket ekonomisi, pazar araştırmaları, şirket satışlarına ilişkin prosedürler gibi konularda araştırma yapanlar için de bir referans kitap olma hedefini taşıyor.Oldukça hareketli, hararetli, renkli, zorlu ve çokça merak edilen bir dönemi belgeleri ile yorumsuz ve tarafsız olarak okuyucuya sunan Unutulmasın Diye / U.N RO-RO Nasıl Satıldı; yirmi beş yıldır basın danışmanlığını yürüttüğü Saffet Ulusoy''un hayatını anlattığı ''Aklımda Kalanlar'' ile dergi makalelerinden oluşan ''Ben Demiştim'' isimli kitaplarını da derlemiş olan İlker Altun tarafından kaleme alındı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963