scorecardresearch.com Türkiye Finansal Raporlama Standartları Uygulamaları ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye Finansal Raporlama Standartları Uygulamaları

Türkiye Finansal Raporlama Standartları Uygulamaları

Yazar : Gürbüz Gökçen

Sayfa Sayısı : 576

Yayınevi : Türkmen Kitabevi

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

içindekiler - Muhasebe Standartlarının Gelişimi - Türkiye Finansal Raporlama Standartlarının İlk Uygulaması - Hisse Bazlı Ödemeler (UFRS-TFRS 2) - İşletme Birleşmeleri (UFRS-TFRS 3) - Sigorta Sözleşmeleri (UFRS-TFRS 4) - Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklar ve Durdurulan Faaliyetler (UFRS-TFRS 5) - Maden Kaynaklarının Araştırılması ve Değerlendirilmesi (UFRS-TFRS 6) - Finansal Araçlar: Açıklamalar (UFRS-TFRS 7) - Faailyet Bölümleri (UFRS-TFRS 8) - Finansal Araçlar (UFRS-TFRS 9) - Finansal Tabloların Sunuluşu (UMS-TMS 1) - Stoklar (UMS-TMS 2) - Nakit Akış Tabloları (UMS-TMS 7) - Muhasebe Politikaları, Muhasebe Tahminlerinde Değişikliklerve Hatalar (UMS-TMS 8) - Raporlama Döneminden (Bilanço Tarihinden) Sonraki Olaylar (UMS-TMS 10) - İnşaat Sözleşmeleri (UMS-TMS 11) - Gelir Vergileri (UMS-TMS 12) - Maddi Duran Varlıklar (UMS-TMS 16) - Kiralama İşlemleri (UMS-TMS 17) - Hasılat (UMS-TMS 18) - Çalışanlara Sağlanan Faydalar (UMS-TMS 19) - Devlet Teşviklerinin Muhasebeleştirilmesi ve Devlet Yardımlarının Açıklanması (UMS-TMS 20) - Kur Değişiminin Etkileri (UMS-TMS 21) - Borçlanma Maliyetleri (UMS-TMS 23) - İlgili Taraf Açıklamaları (UMS-TMs 24) - Emeklilik Fayda Planlarında Muhasebeleştirilmesi ve Raporlama (UMS-TMS 26) - Konsolide ve Bireysel Finansal Tablolar (UMS-TMS 27) - İştiraklerdeki Yatırımlar (UMS-TMS 28) - Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama (UMS-TMs 29) - İş Ortaklıklarındaki Paylar (UMS-TMS 31) - Finansal Araçlar: Sunum (UMS-TMS 32) - Hisse Başına Kazanç (UMS-TMS 33) - Ara Dönem Finansal Raporlama (UMS-TMS 34) - Varlıklarda Değer Düşüklüğü (UMS-TMS 36) - Karşılıklar, Koşullu Borçlar ve Koşullu Varlıklar (UMS-TMS 37) - Maddi Olamayan Duran Varlıklar (UMS-TMS 38) - Finansal Araçlar: Muhasebeleştirilme ve Ölçüm (UMS-TMS 39) - Yatırım Amaçlı Gayrımenkuller (UMS-TMS 40) - Tarımsal Faaliyetler (UMS-TMS 41) - Genel Uygulamalar

20.0x24.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963