scorecardresearch.com Türbülans Çağı ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türbülans Çağı

Türbülans Çağı

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Amerikan Merkez Bankası''nın efsanevi eski başkanı Alan Greenspan''in tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve uzun süre best-seller listelerinden düşmeyen "Türbülans Çağı: Yeni Bir Dünya Serüveni" isimli kitabı Boyner Yayınları''nın çevirisi ile Türkiye''de...
Neredeyse tüm dillere çevrilen Türbülans Çağı''nda, Greenspan kimliğini şekillendiren özgeçmişini ve küresel ekonominin bizzat kumanda odasında bulunarak edindiği tecrübeleri okuyucularıyla paylaşıyor.
Kitabına 11 Eylül sabahı ile başlayan Greenspan, daha sonra çocukluk yıllarına geri dönerek başından geçen ve tarihi biçimlendiren olayları anlatıyor. Ardından tüm dünyada önemli değişimlerin yaşandığı 1987 - 2006 yılları arasındaki Federal Reserve Kurulu Başkanlığı görevini içeren dönemi okurlarına aktarıyor. Ayrıca caz klübünde müzisyen olarak çalıştığı renkli günlerden, birlikte çalıştığı başkanlar Nixon, Ford, Reagan, Bush ve Clinton''ın dönemlerine ait anılarına da kitabında yer veriyor Yaşanan olayların altında yatan dinamikleri anlatan Greenspan, kitabın ikinci bölümünde bizi günümüze getirerek ekonomik büyümenin evrensel koşullarını gösteriyor, belli başlı ülkelere ve bölgelere özgü gerçekleri araştırıyor, son olarak ise küreselleşmenin istikametini açıklıyor.
Türbülans Çağı''nı bir dedektiflik hikayesi olarak tanımlayan Greenspan, ?11 Eylül''den sonra artık yeni bir dünyada yaşadığımızı ve bu dünyanın çeyrek yüzyıl öncesine oranla çok daha değişken, esnek, açık, hatalarını kendi kendine düzeltebilen ve hızla değişen kapitalist bir ekonomi dünyası olduğunu net bir şekilde anladım. Bu dünya, bizlere yeni fırsatlar sunan, bunun yanısıra muazzam yeni mücadeleler de gerektiren bir dünya. Türbülans Çağı, bu yeni dünyanın doğasını anlamaya yönelik gösterdiğim gayreti, diğer bir deyişle, bugünlere nasıl geldik, şu anda neler yaşıyoruz ve ufukta iyisiyle kötüsüyle bizleri neler bekliyor, gibi sorulara cevap arama serüvenimi yansıtıyor" diyor. Ayrıca kitabında 2030 yılı ile ilgili kapsamlı iddialarda bulunmaktan da çekinmiyor.Boyner Yayınları Türbülans Çağı ile 11 Eylül sonrası yeni dünya düzeni konusundaki gerçekleri okurlarıyla paylaşmayı hedefliyor.
ALAN GREENSPAN
1926 yılında New York şehrinin Washington Reights semtinde doğdu. Julliand Müzik Okulu''nda klarnet çalmayı öğrendi. Bir süre profesyonel müzisyen olarak çalıştıktan sonra, NewYork Üniversitesi ekonomi bölümünden lisans, lisansüstü ve dpktora derecelerini aldı.1954 yılında ortağı ile birlikte Townsend - Greenspan & Co.adında bir ekonomik danışmanlık şirketi kurdu.
Başkan Gerald Ford döneminde 1974''ten 1977 yılına kadar Ekonomik Danışmanlar Konseyi''nin başkanlığını yaptı.1987 yılında Başkan Ronald Reagan, kendisini Federal Reserve Kurulu yönetim kurulu başkanlığına atadı ve 2006 yılında emekli olana kadar bu görevi sürdürdü.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Eko-nomi'

  Yazar : Richard L. Stroup

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  "Çevre"nize daha farklı bakmanızda size rehberlik sunacak olan Eko-nomi özel mülkiyet, piyasa süreci ve çevre ilişkisi hakkında iyi bir giriş vaat ediyor.
  Devamı...
 • 'Analiz Maliye'

  Yazar : Özgür Şahan

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Analiz Maliye - Özgür Şahan AÇIKLAMA ANALİZ MALİYE...
  Devamı...
 • 'İşletme Kitabı'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  İşletme Kitabı - Başarılı bir marka nasıl yaratılabilir? Büyük bir iş lideri nasıl olunur? Neden bazı firmalar başarısız...
  Devamı...
 • 'Ekonomik Döngüler'

  Yazar : K. Batu Tunay

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Ekonomik Döngüler - K. Batu Tunay Ekonomik faaliyet hacmindeki dalgalanmalar, iktisatçıların en az yüz yıldır...
  Devamı...
 • 'Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital'

  Yazar : Thomas Piketty

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  İngilizcesi 600 bin, Fransızcası 300 bin satan Fransız ekonomist Thomas Piketty'nin kitabı nihayet Türkçede.
  Devamı...
 • 'Türkiye Ekonomisi'

  Yazar : S. Rıdvan Karluk

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Türkiye Ekonomisi - S. Rıdvan Karluk Türkiye Ekonomisinin Temel Özellikleri ve Dünya Ekonomisindeki Yeri *Milli...
  Devamı...
 • 'Başarı İçin Vitaminler'

  Yazar : Nihat Başbuğu

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Başarı İçin Vitaminler - Nihat Başbuğu - Hayat sahnesinde hepimiz...
  Devamı...
 • 'Mali Yerinden Yönetim'

  Yazar : Mustafa SAKAL, Ahmet KESİK, Tekin AKDEMİR

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Mali Yerinden Yönetim - Mustafa SAKAL, Ahmet KESİK, Tekin AKDEMİR Son 30 yılda demokratikleşme ve ekonomik etkinliği...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963