scorecardresearch.com Tüketici Davranışı Ve Pazarlama Stratejileri: ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tüketici Davranışı Ve Pazarlama Stratejileri:

Tüketici Davranışı Ve Pazarlama Stratejileri:

Yazar : Erdoğan Koç

Sayfa Sayısı : 370

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İsletmenin temel amacı müşteri yaratmak ve müşterileri tutmak olduğu için bir isletmenin iki (ve sadece iki) temel fonksiyonu vardır: pazarlama ve innovasyon (yenilikçilik). Pazarlama ve innovasyon (yenilikçilik) sonuç üretir. Diğer fonksiyonların hepsi maliyet üretir." (Peter Drucker)
Tüketici sofıstıkasyonunun derinleştiği ve marka kalabalıklığının son derece arttığı günümüzde, tüketici davranışını anlamak ve uygun yenilikleri pazarlama stratejileri ile hayata geçirmek isletmenin rekabet gücü geliştirmesini etkileyen en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir.
Bu kitap iki farklı okuyucu hedef kitlesine, i) is hayatındaki yöneticilere ve ii) lisans/yüksek lisans seviyesindeki öğrencilere, zengin içerikli, fakat aynı zamanda kolay okunur bir içerik sunmaktadır. Kitabın pek çok üniversitede lisans ve yüksek lisans seviyesinde ders kitabı olarak okutulması ve is hayatındaki yönetici ve is adamlarından aldığı olumlu geribildirim de kitabın başarısını kanıtlamaktadır.
Kitap tüketici davranışını ve pazarlama stratejilerini hem yerel hem de global perspektiften incelemenin yanı sıra pek çok strateji uygulamaları örnekleri ile sadece Ne sorusuna değil, Nasıl ve Niçin sorularına da ışık tutmaktadır.
Kitapta pazarlama ve tüketici davranışı ile ilgili kavram ve terimlerin ingilizcelerı de verilerek, bu alanda kendilerini daha da geliştirmek isteyen is hayatındaki uygulayıcılara ve öğrencilere, ingilizce olarak bir temel kavramsal alt yapı oluşturma imkânı sağlanmaktadır. Ayrıca, bu özellik sayesinde kitap üniversitelerin lisans ve yüksek lisans (Türkçe) programlarında ana kitap olarak tavsiye edilebileceği gibi, ingilizce programlarda da öğrencilerin anlamalarını kolaylaştırıcı bir yardımcı kitap olarak da kullanılmaya imkân vermektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Tüketici Davranışına Giriş
- Pazarlamanın Temelleri
- Algılama (Perception)
- Öğrenme ve Hafıza
- Motivasyon ve İlgilenim
- Tutumlar, Benlik ve Kişilik
- Değerler, Yaşam Biçimleri ve Kültür
- Referans Grupları, Aile ve Cinsiyet
- Satın Alma Karar Süreci
- Pazarlama İletişimi ve İkna Teknikleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963