scorecardresearch.com Temel Sigortacılık ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Temel Sigortacılık

Temel Sigortacılık

Yazar : Murat Özbolat

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Temel Sigortacılık kitabı; üniversite çevrelerine genel olarak kullanılabilecek bir ders kitabı kazandırmanın yanı sıra, sigorta sektörünün de başvurulabileceği bir kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitap, sigorta konusunda eğitim açığını kapatma gibi bir misyon da üstlenmiştir. Bilimsel bilgi yalnızca üniversite için üretilmez. Bilimsel bilgi toplum için ve dünya için üretilir. Bu kitabın amacı, sigorta konusunda başvurulacak bir kılavuz olmaktır.
Avrupa Birliği normlarına uygun olarak 14 Haziran 2007 tarihinde yürürlüğe giren 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, sigorta sektörü için bir milat olmuştur. Bu tarihten sonra sektörde sürekli olarak yeni gelişmeler olmakta, gerekli mevzuat düzenlemeleri yapılmaktadır. Birçok bilgi de eskimektedir.
Yeni sigortacılık mevzuatına göre gözden geçirilmiş olan bu kitap, kanunları anlaşılabilir şekilde yorumlamıştır. Bu nedenle, sektörde çalışacak/çalışmakta olan acente, teknik personel, aktüer, broker, eksper meslekleri için de temel başvuru kaynağı olacaktır.
Konu Başlıkları
-       Sigortanın Önemi ve Tarihi
-       Sosyal Güvenlik ve Özel Sigorta İlişkisi
-       Türkiye\'de Sosyal Sigorta Uygulamaları
-       Türkiye\'de Özel Sigorta Hukuku
-       Temel Sigortacılık Bilgileri
-       Sigortanın Tarafları ve Yükümlülükleri
-       Sigorta Primi
-       Aşkın Sigorta, Eksik Sigorta, Çifte ve Birden Çok Sigorta
-       Sigortanın Temel Prensipleri
-       Sigorta Poliçesi ve Sigorta İşlemlerine Konu Olan Belgeler
-       Sigortacılıkta Yönetim Organizasyonu ve Üretim Kaynakları
-       Acente, Broker, Prodüktör, Aktüer ve Eksper
-       Türk Sigorta Sisteminde Bulunan Kurumlar
-       Uluslararası Sigorta Sisteminde Bulunan Kurumlar
-       Reasürans
Sigorta Türleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963