scorecardresearch.com Satış Teknikleri ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Satış Teknikleri

Satış Teknikleri

Yazar : Dr. F. Asuman Yalçın

Sayfa Sayısı : 81

Yayınevi : BİLİM TEKNİK YAYINEVİ

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Rekabetin yoğun olarak yaşandığı günümüzde işletmeler, tüketicilerin istekleri doğrultusunda ürettikleri mamulleri müşterilerine ulaştırmada çeşitli yollar denemektedirler. Bu yollardan biri de “Kişisel Satış”tır. Kişisel satışta müşteri ile yüzyüze sözel ilişkiye giren satıcıdır. Bu çalışmanın ilk bölümünde “Satış” ve “Satıcı” kavramları açıklanmıştır. İnsanlar bir ihtiyacını karşılamak için satın alırlar. Aslında mamulleri satın almazlar, mamullerin kendileri için yapabildikleri ve yapabileceklerini satın alırlar. İşte mamullerin yapabilecekleri ile müşterilerin beklentilerini birleştirirsek bir FAYDA ortaya çıkar. Bir satıcının satması gereken de bu FAYDA’dır. Aynı zamanda bu bölümde, satıcı tipleri, iyi bir satıcıda olması gereken özellikleri ve satıcının bilmesi gereken konulara da değinilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Makro Ekonomi - Teori Ve Politika'

  Yazar : K. Batu Tunay

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Makro Ekonomi - Teori Ve Politika - K. Batu TunayBu kitap, çeşitli dönemlere ait olabildiğince çok kaynağa dayalı bir literatür...
  Devamı...
 • 'İt Dalaşı'

  Yazar : Fred Vogelstein

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  “Kim? Biz mi? Biz yalnızca dünyayı değiştirmek isteyen bir avuç bilgisayar meraklısıyız!”
  Devamı...
 • 'Eko-nomi'

  Yazar : Richard L. Stroup

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  "Çevre"nize daha farklı bakmanızda size rehberlik sunacak olan Eko-nomi özel mülkiyet, piyasa süreci ve çevre ilişkisi hakkında iyi bir giriş vaat ediyor.
  Devamı...
 • 'Analiz Maliye'

  Yazar : Özgür Şahan

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Analiz Maliye - Özgür Şahan AÇIKLAMA ANALİZ MALİYE...
  Devamı...
 • 'İşletme Kitabı'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  İşletme Kitabı - Başarılı bir marka nasıl yaratılabilir? Büyük bir iş lideri nasıl olunur? Neden bazı firmalar başarısız...
  Devamı...
 • 'Ekonomik Döngüler'

  Yazar : K. Batu Tunay

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Ekonomik Döngüler - K. Batu Tunay Ekonomik faaliyet hacmindeki dalgalanmalar, iktisatçıların en az yüz yıldır...
  Devamı...
 • 'Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital'

  Yazar : Thomas Piketty

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  İngilizcesi 600 bin, Fransızcası 300 bin satan Fransız ekonomist Thomas Piketty'nin kitabı nihayet Türkçede.
  Devamı...
 • 'Türkiye Ekonomisi'

  Yazar : S. Rıdvan Karluk

  Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası


  Türkiye Ekonomisi - S. Rıdvan Karluk Türkiye Ekonomisinin Temel Özellikleri ve Dünya Ekonomisindeki Yeri *Milli...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963