scorecardresearch.com Perakendede Diriliği Kaybetmeden İrileşmek ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Perakendede Diriliği Kaybetmeden İrileşmek

Perakendede Diriliği Kaybetmeden İrileşmek

Yazar : Servet Topaloğlu

Sayfa Sayısı : 228

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu eser, kurgusu ve içeriği ile sektöre ve genç kuşaklara yol gösterip ışık tutacak. Servet Topaloğlu''nu ve eserin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutlarım. Diğer yandan Tansaş dönemindeki çalışmalarımızla ilgili olarak Servet Topaloğlu''nun işaret ettiği bölümlerle ilgili tam mutabakatımı da belirtmek isterim. (...)

Aclan Acar (Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı)


Çoklu perakendecilikte nasıl başarılı olunabileceğini örneklerle destekleyerek anlatılan Servet Topaloğlu, dört yıl görev yaptığı Tansaş''taki uygulamalarıyla, savunduğu fikirlerin doğruluğunu kanıtlıyor.

Hasan Yalınkaya(Goldaş Yönetim Kurulu Başkanı)

Organize perakendecilik ülkemizde 1980''lerden sonra gelişmeye başlamıştır. Bu konumu ile en genç fakat bir o kadar da tüketiciye en yakın, rakamsal olarak en büyük, değer yaratma açısından da en önemli sektörlerden birisi haline gelmiştir. Sektörümüz ile ilgili gerek akademik gerekse deneyime dayalı yazılı eser çok çok azdır. Servet bey''i bu bakir alanda sektörümüze kazandırdığı bu değerli eserden dolayı tebrik eder, bu tür eserlerin artarak sektörümüze yol göstermesini temenni ederim.

Mehmet T. Nane (Teknosa Genel Müdürü)

2004 yılında ''Perakende Güneşi Ödülleri'' kapsamında, ''En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü''nü alan, yönettiği kuruluşlara katkıları ve başarılarıyla kendisinden söz ettiren Servet Topaloğlu''nu, deneyimlerini bu kitapta topladığı ve sektöre bu deneyimleri sunduğu için bir kez daha kutluyorum.

Suat Soysal(Soysal Eğitim Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı)

Türkiye''de acaba başka hangi sektör bu kadar büyük olmasına rağmen fikri üretimden bu kadar uzaktır? Perakende sektörü bu tanımlamanın tam da göbeğinde durmaktadır. Bu sektör 130 milyar doları aşan yıllık cirosu, onbinlerce çalışanı ve binlerce ciddi eğitim almış orta kademe yöneticisiyle, bir-iki iyi niyetli girişim dışında bilginin yeniden üretimi bağlamında bir çölden farksızdır. Oysa herhangi bir sektörün gelişmesi için dört ayağın dördünün de sağlam olması gerekir. Devlet (düzenleyici olarak) , özel sektör (yatırım ve yönetim olarak) , sivil toplum kuruluşları (toplumsal baskı oluşturmak adına) ve üniversite (fikir yeniden üretim için) . Bu çerçevede Servet Topaloğlu''nun kitabı çölün ortasına düşmüş bir vaha gibi. Öyle bir vahaki çevresinde oluşacak halkalarla genişleyecek ve sektöre ışık tutacak. Ellerinize ve aklınıza sağlık Servet Bey

Ali Saydam (Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı)

Perakende sektöründe, özellikle son 10 yılda hızlı bir büyüme ve değişim yaşandı. Fakat, bugüne kadar sektördeki büyümeyi sadece rakamlarla ölçebildik. Şirketlerin, rekabet, ortamında öne çıkmak için ne gibi stratejiler hazırladığını, iş planlarının ne olduğunu, üst yönetimle hissedarlar arasında ne tür ''mütabakat''lar olduğunu öğrenemedik. Bu kitap bir ilk oldu. Bu değişimin içeriğini birinci elden öğrenmek heyecan verici. Böylece, şirket ''case''lerini okumak için sadece yabancı şirketlerin CEO''larının kitaplarına bakmayacağız. Kitabı ilk okuyanlardan biri olarak şunu söyleyebilirim: Bu kitap, sadece perakendecileri değil, bir şirketin yeniden dirilişini merak eden bütün yöneticilerin ilgisini çekecek.

Talat Yeşiloğlu (Ekonomist Derneği Genel Yayın Yönetmeni)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963