scorecardresearch.com Pazarlama Stratejileri - Yönetsel Bir Yaklaşım ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pazarlama Stratejileri - Yönetsel Bir Yaklaşım

Pazarlama Stratejileri - Yönetsel Bir Yaklaşım

Yazar : Ömer Torlak, Remzi Altunışık

Sayfa Sayısı : 352

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Pazarlama uygulamalarının insanlık tarihi kadar eski olması yanında bir disiplin olarak yüzyılı henüz aşmış olan birikimleri, bazı ortak çıkarımların hem pazarlama eğitimi hem de pazarlama uygulamacılarına rehberlik etmesi bakımından önemini ortaya koymaktadır. Bu tür birikimlerin paylaşılmasında, küreselleşmenin benzeşme etkilerine rağmen bölgesel ve yerel farklılıklara vurgu yapılmasına özen gösterilmesi gerekir. Türkçe pazarlama yazınında son yıllarda konuya ilişkin daha duyarlı çabalardaki artış elbette sevindiricidir.
Bu kitap böyle bir kaygıyı esas almak suretiyle yazında özellikle eksikliği hissedilen pazarlama stratejilerinin detaylı olarak açıklanmasına hizmet etmeyi amaçlamaktadır.
Kitapta, küreseli önemsemeyen ancak yereli ihmal etmeyen bir bakış açısıyla ve özellikle lisansüstü düzeyde hissedilen boşluğu doldurmak çıkış noktası olmuştur. Yine kitabın iş dünyasında pazarlamacılara da rehberlik etmesi, daha sistematik olabilmelerine katkı sağlanması da amaçlanmaktadır. Lisans düzeyindeki programlarda da Pazarlama İlkeleri ya da Pazarlamaya Giriş yanında Pazarlama Yönetimi veya Pazarlama Stratejileri gibi dersler için de ders materyali olarak önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülen bu kitabın ilk fikri yaklaşık 2 yıl önce oluşmuştu.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963