scorecardresearch.com Pazarlama Seti (5 Kitap) ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pazarlama Seti (5 Kitap)

Pazarlama Seti (5 Kitap)

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kârlı Doğrudan Pazarlama     
Satışın Küçük Kırmızı Kitabı     
ZAK 
CRM Neden Başarılı Olmuyor     
Rekabetçi Satış Stratejileri             

Kârlı Doğrudan Pazarlama"....Doğrudan Pazarlama''nın konusu bir mecranın kullanımı değildir; müşteri kazanmak ve onu elde tutmaktır."
- Lois K. Geller-
"Karlı Doğrudan Pazarlama''yı eşsiz kılan, Doğrudan Pazarlamayı hayata geçirmesi... bunu ancak engin bilgisi ve derin deneyimi olan birisi yazabilir. Lois harika bir iş yapmış."
- Murray Miller, American Express Company, Başkan Danışmanı-     

Satışın Küçük Kırmızı Kitabı 


Satış dünyasında KIRMIZI bir sayfa açılıyor...
"Satışın Küçük KIRMIZI Kitabı, sadece satış yapmakla ilgili değildir. SÜREKLİ satış yapmakla ilgilidir.
"Müşteri neden satın alır?"
Her satışçının bilmesi gereken cevap.
"İnsanlar niçin satın alır?" sorusu "Nasıl satarım?" sorusundan bin kat daha önemlidir. Pardon, düzeltiyorum...
"Nasıl satarım?" sorusundan bir milyon kat daha önemlidir. Hayır, bunu da düzeltiyorum:
"Nasıl satarım?" sorusundan bir milyar kat daha önemlidir. Olayı anladınız mı?
Gereken bilgiler burada. Mücadele başladı. Gerisi size kalmış. Sizi engin sulara ulaştırabilirim, ama başınızı eğip içmeye zorlayamam. Yavaş yavaş, bardakla içmelisiniz. Sonunda, suyun şampanyaya dönüştüğünü göreceksiniz.
Ve su içmek yerine, başarınızın şerefine kadeh kaldırabilirsiniz..."
Jeffrey Gitomer

ZAKBirbirine benzeyen ürünler ve anında iletişim döneminde rekabeti takip etmek başarılı bir strateji olmaktan çıktı. Artık her konuda rakiplerin önüne geçmek zorundasınız. Yeni kural mı? Herkes zik çizerken siz ZAK çizin. Marty Neumeier kısa bir süre önce yayımlanan kitabı THE BRAND GAP ile şirketlere iş stratejisi ve tasarım arasındaki boşluğu doldurmanın yollarını gösterdi. ZAK ise başarılı markaların bir numaralı stratejisini anlatıyor: Radikal farklılaşma.
“Son dönemde yayımlanan tüm pazarlama kitapları arasında en iyi isme sahip olanın bu kitap olduğunu zaten biliyorsunuz. Bilmediğiniz, zorlayıcı iletişimin ölümcül sarmalı ve bundan kurtulmanın yollarıdır. Bu küçük kitap çok yardımcı olacak. Hem de çok.”

CRM Neden Başarılı Olmuyor 


"Fred Newell müşteriyi pusu kurarak avlamakla (CRM) yetkilendirmek (CMR) arasındaki derin farka işaret ediyor. Bu kitabı okuduktan sonra ilk adımınız müşterinizi yetkilendirmek olacaktır."
Önde gelen bir uluslararası pazarlama danışmanı ve Seklemian/Newell danışmanlık şirketinin CEO''su olan Frederick Newell, dev çokuluslu şirketlerden küçük işletmlere kadar dünyada pek çok kuruluşun gelişerek müşeri bağlılığı ile şirket karlılıklarının artmasına yardımcı olmuştur. Ayrıca, loyalty.com, Wireless Rules ve New Rules of Marketing adlı kitapların yazarıdır.
"Bugün birçok şirketin kayıtlarında hatırı sayılır miktarda CRM uygulaması vardır ve bir o kadar şirket de CRM yatırımı yapmayı düşünmektedir. Bu şirketlerin birçoğu bu yatırımların geri dönüşünü ölçebilmek için çabalamaktadır...

Rekabetçi Satış Stratejileri 
Yeni Çağın Satış Stratejileri
• Rakibin pazarlama stratejisini biliyor musunuz?
• Evet. Reklamlarını, sponsorluklarını, haberlerini, röportajlarını çok iyi takip ettiriyoruz!
• Rakibin ürün stratejisini biliyor musunuz?
• Evet. Ürünleri en ince detayına kadar inceledik. Üstün ve zayıf yönlerini çok iyi biliyoruz!
• Rakibin fiyatlandırma stratejisini biliyor musunuz?
• Elbette. Verdikleri teklifleri ele geçirdik!
• Peki, rakibin SATIŞ STRATEJİS''ini biliyor musunuz?
• Evet. Fiyat düşürüp satıyorlar ve biz kaçırıyoruz!
• Onu sormadım! Tekrarlayayım: Rakibin SATIŞ STRATEJİSİ''ni biliyor musunuz? dedim.
• Nasıl yani? O da nesi? Bir de o mu çıktı?
• O zaten hep vardı. Ama siz yukarıdakilerle zaman öldürürken rakipleriniz SATIŞ STRATEJİSİ geliştiriyordu. Siz “Müşteriye karşı ne yapılacağının” öğretildiği geleneksel satış eğitimlerine para harcarken, rakipleriniz “Kendi rakiplerine, yani size karşı ne yapılacağı” üzerinde stratejiler geliştiriyordu. Siz “Satıcı” ile “satış" arasındaki engelin “müşteri” olduğunu zannederken, rakipleriniz engel olarak “Siz”i görüyordu! Şimdi, sıra sizde! Eğer çok geç kalmadıysanız tabii...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963