scorecardresearch.com Pazarlama Metaforları ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pazarlama Metaforları

Pazarlama Metaforları

Yazar : GERALD ZALTMAN, LINDSAY ZALTMAN

Sayfa Sayısı : 216

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“İnsanlar, sebzeler ya da kozmik zerrecikler – hepimiz uzaklardaki görünmeyen bir kavalcının çaldığı esrarengiz ezgiye uyarak dans ederiz.”

Albert Einstein

Sebzelerin ve kozmik zerreciklerin değil esrarengiz bir ezgiye, herhangi bir ezgiye ayak uydurarak dans ettiğini gösteren bir kanıt yok elimizde, ancak insanların ettiğini biliyoruz. Bu kitaptaki görünmeyen kavalcı çoğu düşünceye kaynaklık eden bilinçdışı akıl, esrarengiz ezgi de derin metaforlardır. Her metafor karmaşık ve geniş kapsamlıdır, ama bir kez dikkatlice dinlemeyi öğrenirseniz, artık o kadar da esrarengiz değildir.

Gerald Zaltman (Tüketici Nasıl Düşünür?’ün yazarı) ve Lindsay Zaltman

“Algı bilimlerinin iş dünyasına büyük bir yaratıcılık ve içgörüyle uygulanması… Üstelik her iki alandaki etki ve sonuçlarıyla birlikte…”

Prof. Steven Pinker, Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü

“Global bir marka yaratmak isteyen herkes, Zaltmanlar’ın metaforlar üzerine yazdığı bu çığır açan eserini okumalı. Güçlü metaforlarların evrensel gücü, sınırlarını ve yaş farklarını ortadan kaldırıyor. Kalıcı olmayı başarmış tüm markalar, bilerek ya da bilmeyerek, bu sisteme uygun hareket ediyor.”

Tom Long, Miller Brewing Şirketi Başkanı ve CEO’su

“Tüketici davranışları konusunda bildiğiniz her şeyi değiştirecek sarsıcı bir kitap. Bu sayfalarda bulacağınız duygusal güç, fonksiyonel içgörüleri, sizi zirveye taşıyacak güçlü duygusal mesajlara çevirmenizde ve işinizi daha derinden anlamanızda size yardımcı olacak.”

Dona J. Sturgess, GlaxoSmith Kline İnovasyon Global Başkanı

“Son 20 yılda psikoloji ve nörobilim alanlarında gerçekleşen büyük gelişmeler sayesinde, artık ‘pazarlama prensipleri’nin yeniden yazılmasının zamanının geldiğini düşünüyordum. Pazarlama Metaforları, yazarlarının araştırmalarından çıkardıkları öngörüleri, sizin için zengin ve yapıcı bir sisteme dönüştürüyor. Bu şekilde, tüketicinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilecek ve yenilikçi hareket fikirleri geliştirebileceksiniz. Bu kitabı iki kere okuyun ve asla başucunuzdan ayırmayın.”

Bob Woodard, Campbell Soup Şirketi Başkan Yardımcısı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963