scorecardresearch.com Pazarlama Araştırmalarına Giriş - (Veri Elde Etme – Örnekleme – Analizler) ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pazarlama Araştırmalarına Giriş - (Veri Elde Etme – Örnekleme – Analizler)

Pazarlama Araştırmalarına Giriş - (Veri Elde Etme – Örnekleme – Analizler)

Yazar : Mahir Nakip

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Fakülte ve yüksekokullarda “Pazarlama Araştırmalarına Giriş” dersinde okutulabilecek olan bu kitap, yazarın bu konuda verdiği derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinin sağladığı birikimle kaleme alınmıştır. Teknolojide ve pazarlama araştırmaları literatüründe meydana gelen yeni gelişmeler ışığında gözden geçirilerek ve içeriği genişletilerek 4. Baskısını yapan kitap, İngilizce ve Türkçe olmak üzere çok geniş ve yeni kaynaklara dayanarak yazılmıştır.
Kitap, 83 pazarlama araştırması vakasını içermektedir. Bu alanda kullanılan metrik ve metrik olmayan hipotez testleri, deneysel tertipler, Ki Kare, regresyon, korelasyon ve varyans analizi gibi birçok istatistiksel analiz türü SPSS paket program kullanılarak anlatılmıştır.
Bütün bunların yanında genel olarak bir alan araştırmasında kullanılan veri kaynak türleri, veri toplama araçları ve örnekleme gibi konulara da yer verilmiştir.
Konuların anlatılışındaki kullanılan dilin basit, anlaşılır, terminolojiye dayalı ve güncel olmasına dikkat edilmiştir. Kitap, her ne kadar işletme bölümleri için ders kitabı olarak hazırlansa da, konu ile ilgilenenlere ve kendini geliştirmek isteyenlere de yardımcı olacaktır.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Birincil ve İkincil Veri Kaynakları
-       Nicel ve Nitel Araştırma Türleri
-       Veri Toplama Araçları
-       Deneysel Tertipleri
-       Metrik ve Metrik Olmayan Hipotez Testleri
-       Çapraz Tablolar ve Ki Kare Analizi
-       Regresyon
-       Korelasyon
-  Varyans Analizi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963