scorecardresearch.com Pazarlama Araştırmaları ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pazarlama Araştırmaları

Pazarlama Araştırmaları

Yazar : Mahir Nakip

Sayfa Sayısı : 592

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Endüstri devrimiyle birlikte başlayan pazarlamada bilimsel araştırmalar, çağımızda iletişimin artmasıyla teorik olmaktan öteye geçerek ticaret hayatının bir parçası olmaya başlamıştır. İşletmelerde pazarlama araştırmacılığı da doğal olarak, işin kaçınılması imkansız bir parçası haline geliyor ve bir meslek dalı olarak her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu alanda az sayıda şirket faaliyet göstermekle birlikte, bazı şirketler kendi bünyelerinde bu birimleri kurarak kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılıyorlar. Mahir Nakip''in Pazarlama Araştırmaları kitabı, bu alanda çalışanlara konunun teorik yanını sistematik bir şekilde verirken, bölüm sonlarına eklenen SPSS paket programının kullanımına yönelik örneklerle de konunun nasıl uygulanacağını ele almaktadır. Türkiye''de bulunan İşletme bölümlerinin ve pazarlama konusunda çalışanların sayısı ile yayınlanmış bilimsel çalışmalar karşılaştırıldığında, bu konuda kaynak eksikliği olduğu görünmektedir. Kitap, bu alanda eksikliği hissedilen kaynak ihtiyacını karşılamayı ve daha sonra yayınlanacak diğer çalışmalara öncü olmayı amaçlamaktadır. Kitapta pazarlama araştırmalarında kullanılan kavramların tanımı, işletmelerdeki önemi ve uygulamada yapılan hatalar ve veri toplama yöntemleri ile bu verilerin kullanılmasına yönelik formüller örneklerle birlikte uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963