scorecardresearch.com Pazar Liderlerinin Öğretileri ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pazar Liderlerinin Öğretileri

Pazar Liderlerinin Öğretileri

Yazar : MICHAEL TREACY, FRED WIERSAMA

Sayfa Sayısı : 274

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Müşterilerinizi Seçin, Odağınızı Daraltın, Pazarınıza Hükmedin!
 • Nasıl oluyor da;
  . Casio, bir hesap makinesini, Kellog s un bir kutu mısır gevreğini sattığından daha ucuza satabiliyor?
  . Federal Express, paketinizi bir gecede teslim edebiliyorken, havayolu şirketleri, çantalarınızı bindiğiniz uçakta bulundurma konusunda bile size sorun yaşatıyor?
  . Lands End son siparişinizi ve aile üyelerinizin vücut ölçülerini bile hatırlayabiliyorken, 10 yıldır üyesi olduğunuz American Express, kendilerine katılmanız için hala size çağrıda bulunuyor?
  . Bazı şirketler kendi pazarlarında rekabeti baştanbaşa yeniliyorken, bazıları çevrelerindeki değişikliklere ilgisiz kalabiliyor?
  Michael Treacy ve Fred Wiersema, tüm bu sorulara verdikleri yanıtlarla; müşteriler, rekabet, pazar ve şirketinizin temel yapısı üzerine düşünmenin yepyeni yollarını sunuyorlar size.
  Pazar Liderlerinin Öğretileri, dünyanın en çok tanınan şirketlerinin bazılarıyla ilgili detaylı incelemeleri örneklerle aktarıyor. Her bir öğretinin anlamını, işletmenin bakış açısıyla birlikte ele alarak, doğru yöntemin seçilmesi ve uygulanması konusunda adım adım yol gösteriyor.
  . Şirketinizin herkesten daha iyi yaptığı şey nedir?
  . Müşterilerinize sunduğunuz eşsiz değer nedir?
  . Bu değeri gelecek yıl nasıl arttıracaksınız?
  Eğer bu soruları kolaylıkla yanıtlayamıyorsanız, Pazar Liderlerinin Öğretileri ni mutlaka okumalısınız. Zira bu soruları yanıtlayabilen şirketler, kendi sektörlerinde yeni tüketici beklentileri yaratıyor ve pazar liderliğine oynayabiliyorlar.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963