scorecardresearch.com Osmanlı'dan Günümüze Vergi Sisteminin Ekonomiye Uyumu 1838-2012 ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Osmanlı'dan Günümüze Vergi Sisteminin Ekonomiye Uyumu 1838-2012

Osmanlı'dan Günümüze Vergi Sisteminin Ekonomiye Uyumu 1838-2012

Yazar : Hüseyin Perviz Pur

Sayfa Sayısı : 736

Yayınevi : OTOPSİ YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İçindekiler: Editörün Sunumu / Cengiz Özakıncı: “1838 Balta Limanı Anlaşmasından 60 Yıl Sonra Sultan II. Abdülhamid’in Münif Paşa’ya Mektubu Ve “Vergi Sisteminin Ekonomiye Uyumu”nun Önemi“- Önsöz – Giriş - BİRİNCİ KİTAP / 1848 – 1948 DÖNEMİ - 1838 Ticaret Ve Gümrük Birliği Anlaşmaları Ve Sanayileşmenin Kırılması - Mustafa Reşit Paşa - II.Mahmut Dönemi Ve 1838 İngiltere İle İmzalanan Anlaşmanın Türk Ekonomisinde Vurduğu Darbe - Mali Reformlar “Vergi Devrimi” - Sultan Abdülmecid Han - İttihat Ve Terakki Dönemi Ekonomi Politikaları - İttihat Ve Terakki’nin Kuruluşu - 31 Mart Vakası Ve Ulusallık Hareketi  Aralık 1908 Seçimleri - Ulusal Vergi İsyanları - Ulusalcılığın İlk Uyarısı 1908 Halk Boykotu - Dönemin Düşünürlerinin Görüşleri - Sakızlı Ohannes Paşa (1830-1912) - Maliyeci  M. Cavid  Bey (1875-1926) - Alexander İsrael Helphand (Parvus Efendi) - Köylüler Ve Devlet (Parvus Efendi) - Mali Tutsaklıktan Kurtulmanın Yolu (Parvus Efendi) - Moiz Kohen (Munis Tekinalp) - Sonuç - Osmanlı Döneminde Ulusal Girişimciliğin Başlayışı - Şair Namık Kemal’in Vergi Önerileri - Vergiler / Namık Kemal - Gelirlerin Artırılması - 1 / Namık Kemal - Gelirlerin Artırılması – 2 / Namık Kemal - Gelirlerin Artırılması – 3 / Namık Kemal - Teşkilatçı Kara Kemal (1868-1926)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963