scorecardresearch.com Organizasyon Teorileri ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Organizasyon Teorileri

Organizasyon Teorileri

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Özellikle gelişmekte olan ülkelerde hızlı gelişmenin ön ve temel koşullarından biri kısıtlı kaynakların boşa harcanmaması, amaçlara erişimde etkililiğin sağlanmasıdır. Organizasyon Teorileri kitabı organizasyonlarda yapılanma, organizasyon-çevre ilişkileri ve organizasyonlarda davranış konularını ele alarak işletmelerde yönetsel ve örgütsel etkililiğin arttırılmasını olmazsa olmaz boyutlarına ışık tutmayı amaçlamaktadır.
Organizasyonlarda yapılanma ve organizasyon-çevre ilişkileri, organizasyon tasarımının temel unsurlarını, yetki-kontrol ve bölümselleşme perspektiflerinden organizasyon yapısının tasarımını, organizasyon kültürünün oluşturulması ve yönetilmesini, değişen küresel bir çevrede organizasyonun yönetimini, organizasyonlarda stratejik yönetimin doğasını, değişen küresel bir çevrede organizasyon stratejisi ve yapısı arasındaki ilişkiyi ve teknoloji-organizasyon etkileşimini incelemektedir. Dünya pazarlarında ve Türkiye’de önemi giderek artan küçük ölçekli işletmelerin kuruluşu aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da etkili küçük iş yönetiminde özel konular başlığında değerlendirilecektir.
Organizasyonlarda davranış, sürekli dinamik bir çevrede doğal hale gelen organizasyon değişimini, organizasyon hayat döngüsü içindeki evrelerde bilinmesi gereken strateji ve modelleri ele alan organizasyon dönüşümlerini, organizasyonlarda çatışma ve güç kavramlarını ve organizasyonlarda güdülenme ve liderlik kuramlarını incelemektedir…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963