scorecardresearch.com Maliye Politikası ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Maliye Politikası

Maliye Politikası

Yazar : Eren Karaoğulları

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Maliye politikası kitabımız bu dalda görülen eksikliği gidermek amacıyla; KPSS, müfettişlik uzmanlık, denetmenlik, kontrolörlük ve banka sınavlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış, konular sorularla pekiştirilmeye çalışılmış ve ayrıntılı bir biçimde açıklanmıştır. Eserin ilk kısmında maliye politikasına esas teoriler incelenmiş, ikinci kısmında maliye politikasının amaçlan dile getirilmiş. Uç, dört, beş ve altıncı kısımlarında çeşitli iktisadi yaklaşımların maliye politikalarına etkinliği sorgulanmıştır. Ekonomik istikrarsızlık kaynağı olan enflasyon, deflasyon, stagflasyon ve bütçe açığı gibi hususlar yedi, sekiz, dokuz ve onuncu bölümde irdelenmiş olup, maliye politikasının uzun dönemli amacı olan kalkınma ve gelir dağılımı konular kitabın sonunda yer almıştır. En son bölümde ise klasik sınavlarda çıkabilecek konular üzerinde durulmuştur. Mesleki sınavlara hazırlananlar için hiçbir ayrıntıyı atlamamaya özen gösteren bu çalışmada gereksiz ayrıntılardan kaçınılarak, okuyucunun ihtiyacı olan bilgiye en kısa zamanda ve en etkin bir şekilde ulaşması sağlanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-      Maliye Politikasının Doğuşu ve Gelişimi
-      Ekonomi Politikası İçinde Maliye Politikası (Araç ve Amaçlar)
-      Keynesyen Modelin Ekonomik İstikrar İçindeki Rolü ve Çarpan Mekanizması
-      Ekonomik İstikrar Gerçekleştirilmesinde Para ve Maliye Politikalarının Birlikte Kullanımı
-      Toplam Talep – Toplam Arz Modeli (Maliye Politikalarının Etkinliği)
-      Maliye Politikası Uygulamasında Kullanılan Yöntemler
-      Enflasyon ve Maliye Politikası
-      Durgunluk ve Maliye Politikası
-      Stagflasyon ve Maliye Politikası
-      Bütçe Açıkları Sorunu
-      Ekonomik Kalkınma ve Maliye Politikası
-      Gelir Dağılımı ve Maliye Politikası
Karşılaşılabilecek Klasik Sınav Soruları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963