scorecardresearch.com Kurum Kültürü ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kurum Kültürü

Kurum Kültürü

Yazar : Rob Goffee & Gareth Jones

Sayfa Sayısı : 289

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kurum Kültürü İçin Ne Dediler...
 • Kültür;sinerji ya da yetenek gibi manevi çağırışımları olan bir sözcüktür.Kesinlikle rekabete dayanan başarının çekirdeği de olsa,çok az yönetici uzun süreli başarının temelini oluşturan değerleri,inançları ve zihinsel modelleri önceden şekillendirebilir. Kurum kültürü nde Goffee ve Jones,diğer birçoğunun başarısızlığa uğradığı yerde başarılı olmuş ve kurumsal kültürü belirgin şekilde somut bir olguyu gözle görülür bir şekle sokmayı becermişler.Böylelikle başarının,firmanın ürünlerinden olduğu kadar ruhundan da geldiği inancında olan yöneticiler için değerli ve pratik bir kılavuz ortaya çıkarmışlar.
 • Biçimi olmayan bir olgu ve sözcük olan kültür ün ne olduğunu anlamak istiyorsanız bu kitabı okuyun.Kurum kültürü hakkında neleri,neden yapacağınızı veya yapamayacağınızı bilmek istiyorsanız bu kitabı okuyun.Kimliği değiştirmenin kişisel ve ahlaki olarak nelere malolacağını kavramak istiyorsanız bu kitabı okuyun.Carl Rogers ın iletişim alanında,blake ve Mouton un ise yçnetim alanında yaptıkları şey neyse,Goffee ve Jones da kültür alanında aynısının yapıyorlar.
 • Harvard Business Review daki büyük övgü almış makalelerinde Rob Goffee ve Gareth Jones,kurumsal kültürleri iki boyutlu olarak;sosyalleşme ve dayanışma çerçevesi içinde düşünmek üzere çok yararlı bir yol sunmuşlardı.Bu kitapta ise yine aynı düşünceleri esas alarak,yöneticilerin,kuruluşlarının kurumsal kültürlerini anlamaları,değerlendirmeleri ve yeniden şekillendirmeleri için izlemeleri gereken yolları,bir dizi pratik ve canlı örnekle açıklamışlar.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963