scorecardresearch.com KRİZ GELİYORUM DER ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
KRİZ GELİYORUM DER

KRİZ GELİYORUM DER

Yazar : Salim Kadıbeşegil

Sayfa Sayısı : 222

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ndeki öğrencilerim her yıl en az bir kere o çekindiğim soruyu sorarlar:"Hocam,hangi kitaplardan yararlanabilriz?"...
 • "Bizim sektörde doğru dürüst türkçe kitap yok,İngilizce bilenler için istediğiniz uzunlukta bir liste verebilirim"destek;ukalalığın daniskası olacak...
 • İşte böyle durumlarda Salim Kadıbeşgil imdadıma yetişen birkaç yazardan biri olmuştur her zaman...
 • 1980 lerin başından beri tanıdığım Kadıbeşgil le yoğun mesleki rekabet ve birlikteliğimizin başladığı günler,1997 Helsinki Halkla ilişkiler 1 inci Dünya Kongresi ne rastlar.Hani uluslararası mesleki standartların ve hizmet kalitesi anlayışının kurumsallaşmaya başladığı ünlü kongreye...
 • Kadıbeşgil o güne kadar yürüttüğü uluslararası ilişkilerini ve iletişimin uluslararası akademik gelişmelerini yerinde izleme çalışmalarını o tarihten sonra da yoğunlaştırarak sürdürdü.İletişim dünyasındaki gelişmeleri hep yakından izledi.ICCO nun Yönetim Kurulu na girdi,PRCI ın kurucu başkanlığını yaptı,pek çok uluslararası dergilerde makaleleri yayınlandı.
 • North Western Üniversitesi eski dekanlarından Clark L.Caywood "Handbook of Strategic Public Relations& Integrated Communications"adlı ünlü kitabında Halkla İlişkileri şöyle tanımlıyor:
 • "Halkla İlişkiler;kuruluşla,marka ve itibarın yaratılması ve korunmasını sağlayan tüm kontakları arasındaki her tür (1)iletişimin yönetilmesi yoluyla,bir kurumun müşterileri de dahil (2)sosyal paydaşlarıyla yeni ve süregelen ilşkilerinin (4)kar sağlayan (5)bütünlüğüdür."
 • Yüzlercesi olduğu iddia edilen Halkla İlişkiler tanımlarının 1999 tarihini taşıyan bu sonuncusu ve bizce en anlamlısında,baştaraflarına parantez içinde rakamlar koyarak belirtmeye çalıştığım 4 önemli vurgu vardır:1.İletişimin bir kuruluşta tüm diğer iş süreçleri gibi yönetilmesi gerekliliği;2.İletişime hedef kitle bakış açısının yanı sıra belki ondan da öncelikle sosyal paydaşlık anlayışıyla yaklaşılması gerekliliği;3.İletişimin eninde sonunda hedef odaklı bir business(iş) meselesi olması gerekliliği ve 4.Entegrasyonun iletişimin kaçınılmaz bir öğesi olduğu...
 • Son 5 yıldır yakından izlediğim mesleki çalışmalarında,bu yeni yaklaşımı hatta bazen müşterilerini kızdırma bahasına ısrar ve inatla savunan;5 yıl öncesinde bazı halkla ilişkilerciler dahil pek çok iletişimci tarafından yadırganan bu yaklaşımın,bugün kuruluşların konkur şartlarına alınacak kadar gündemin ön sıralarında yer almasında büyük katkısı bulunan Kadıbeşgil den,kriz meselesini ele aldığı bu kitabında da başka bir yaklaşım beklemek yanlış olurdu.
 • Kriz siz yaşam düşünülemeyeceği için sadece iletişim uzmanlarının değil kendini ve çevre koşullarını yönetmeye soyunan herkesin "Kriz geliyorum der i" bir başucu kitabı olarak en kolay ulaşabilecekleri yerlerde bulunduracaklarına inanıyorum.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963