scorecardresearch.com Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmesi ve Etkin Subjektif Kriterlerin Anket Yöntemi ile Ölçümü ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmesi ve Etkin Subjektif Kriterlerin Anket Yöntemi ile Ölçümü

Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmesi ve Etkin Subjektif Kriterlerin Anket Yöntemi ile Ölçümü

Yazar : Mehmet Yeşilyaprak

Sayfa Sayısı : 278

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Katılım Bankacılığı * Katılım Bankacılığına Genel Bakış * Katılım Bankalarında Fon Toplama Yöntemleri * Katılım Bankalarında Fon Kullandırma Yöntemleri İkinci Bölüm: Katılım Bankalarında Kredi ve Risk * Katılım Bankalarında Kredi * Katılım Bankalarında Risk Üçüncü Bölüm: Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmesi ve Şirket Derecelendirme Yaklaşımı * Derecelendirme (Rating) Kavramı * Derecelendirmenin Gelişimi * Derecelendirmenin Temel Özellikleri ve Çeşitleri * Derecelendirme Sürecinin Aşamaları * Dercelendirme Kuruluşlarının Şirket Derecelendirme Yaklaşımları ve Notları Dördüncü Bölüm: Türkiye Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmede Objektif, Subjektif Kriter Kullanımı * Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmede Kullanılan Objektif (Kantitatif) Kriterler * Katılım Bankalarında Kredi Derecelendirmesinde Kullanılan Subjektif (Kalitatif) Kriterler * Türkiye''deki Katılım Bankalarında Subjektif Kriterlerin Karşılaştırması Beşinci Bölüm: Katılım Bankalarında Subjektif Kriterlerin Karşılaştırılması ve Etkin Subjektif Kriterlerin Anket Yönetimi ile Ölçümü * Araştırmanın Amacı ve Önemi * Araştımanın Kapsamı (Araştırma Evreni ve Örneklem) * Araştımanın Yöntemi * Katılımcıların Özellikleri ve Araştırmanın Geçerlilik ve Güvenirliği * Araştırmaya İlişkin Hipotezler ve Hipotez Testleri * Derecelendirme Kriterlerinin Oluşmasına İlişkin Frekans Tabloları * Banka, Çalışan Bölüm ve Pozisyon Değişkenlerine İlişkin Hipotez Testleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963