scorecardresearch.com İleri Panel Veri Analizi ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
İleri Panel Veri Analizi

İleri Panel Veri Analizi

Yazar : Doç. Ferda Yerdelen Tatoğlu

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1. Bölüm: Dengesiz Panel ve Diğer Paneller * Dengesiz Paneller * Dönüşlü Paneller * Yapay Paneller 2. Bölüm: Heterojen Paneller * Tesadüfi Katsayılar Modeli * Görünürde İlişkisiz Regresyon * Tesadüfi Trend Modeli 3. Bölüm: Dinamik Panel Veri Modelleri * Dinamik Panel Veri Modellerinin Tahmin Yöntemleri * Dinamik Panel Veri Modellerinde Testler * Dağıtılmış Gecikmeli Panel Veri Modelleri 4. Bölüm: Panel Eşanlı Denklem Sistemleri ve İçsellikle Karşılaşılan Diğer Modeller * Panel Eşanlı Denklem Sistemleri ve Tahmin Yöntemleri * Panel Görünürde İlişkisiz Regresyon * Hausman-Taylor ve Ameiya-Macurdy''nin Modeli 5. Bölüm: Sınırlı Bağımlı Değişkenli Panel Veri Modelleri ve Tahmin Yöntemleri * Sınırlı Bağımlı Değişkenli Panel Veri Modelleri * Sınırlı Bağımlı Değişkenli Panel Veri Modellerinin Tahmini 6. Bölüm: Panel Birim Kök Testleri * Birinci Kuşak Panel Birim Kök Testleri * İkinci Kuşak Panel Birim Kök Testleri 7. Bölüm: Durağan Olmayan Panel Veri Modelleri * Panel Eşbütünleşme Testleri * Uzun ve Kısa Dönemli İlişkilerin Tahmini * Panel Vektör Otoregresyon Modeli

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963