scorecardresearch.com İktisadi Büyüme ve Bölüşüm Teorileri ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
İktisadi Büyüme ve Bölüşüm Teorileri

İktisadi Büyüme ve Bölüşüm Teorileri

Yazar : Erinç Yeldan

Sayfa Sayısı : 340

Yayınevi : EFİL YAYINEVİ

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Bu kitap benim ekonomik büyüme ve bölüşüm hakkında yazılmasını uzun zamandır beklediğim kitap… Gerald Epstein, Massachusetts Üniversitesi “Yeldan’ın yeni büyüme kitabı, gelecek kuşaklardaki öğrencilerin daha gerçekçi, daha eleştirel ve böylece daha başarılı olmaları için heteredoks düşünceden yola çıkmaktadır.” Jomo K. S., Birleşmiş Milletler “Bu kitap küreselleşme ve ülkeler arasındaki ve içindeki gelir farklarını açıklayan faktörler hakkındaki mevcut tartışmaları anlamak isteyen herkes için zorunlu bir okuma kitabıdır.” Yılmaz Akyüz, UNCTAD “Anlaşılaması kolay bir üslupla ayrıntıya inen ve gerçek dünyadan verilerle teoriyi destekleyen ve okuyucunun ekonomik fenomenlerin açıklamalarla kavramasını sağlayan bir kitaptır.” Dr. Orhan Kurmuş “Sonunda, Adam Smith’in 200 yıl önce hem büyüme hem de onun eşit olmayan bölüşümünü açıklamak için başlattığı incelemenin modern bir versiyonu, küresel ekonomik kalkınmayı anlamanın önemli bir kaynağı ortaya çıktı. Bu sıra dışı kitap; teori, politika ve tarihi ustaca ve eşsiz bir biçimde bir araya getirerek açıklayıcı ve güçlü bir anlatım ortaya koymaktadır. Bu kitap; iktisat, kalkınma ve kamu politikası öğrencileri için bir zorunlu okuma eseridir.” Daniel Barbezat, Amherst College

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963