scorecardresearch.com Görsel Yatırımcı ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Görsel Yatırımcı

Görsel Yatırımcı

Yazar : John J. Murphy

Sayfa Sayısı : 296

Yayınevi : SCALA YAYINCILIK

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

''John Muphy eşine ender rastlanan bir insan: aynı zamanda yazabilen uzman bir teknik analist. İşte bu becerilerin bileşimi, Technical Analysis of the Futures Markests''ı bir klasik eser yaptı. John şimdi de özellikle teknik analizi öğrenmek isteyen menkul kıymet yatırımcısını hedef alan mükemmel bir genel görünüm eseri yazdı. Görsel Yatırımcı, yeni başalayanların rahatlıkla anlayabileceği kadar kolay fakat temel kavramların çok daha dışına çıkacak kadar kapsamlı olan eksiksiz bir teknik analiz kursu. Teknik analizi bir karar aracı olarak kullanmaya başlamak isteyen menkul kıymet ve yatırım fonu yatırımcısı için okunması şart olan bir kitap. Jack Dr. Schwager ''Teknik anallizin zorluğu çok teknik olmasında yatıyor. Görsel Yatırımcı''yla John Murphy, teknik analizi kullanmak isteyen fakat fazla karmaşık bir sunuşu okumayacak olan sıradan yatırımcı için herşeyi açığa kavuştutuyor.'' Thom Hartle ''Araştırma ekibim ürünleri için büyük bir ağırlıkla piyasa analizi yaptığından, profesyonel yatırımcılardan devamlı bu konudaki kitapların nereden bulunabileceği talepleri geliyor. John Murphy''nin Görsel Yatırımcı''sı, acemiler olduğu gibi profesyonel yatırımcılara da verebileceğim ilk tavsiyedir. Piyaslara ilişkin hayatımda gördüğüm en kolay ve en yararlı bakış açısı.'' John Kozey III, CFA, CMT

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963