scorecardresearch.com Girişimcilere Yol Haritası ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Girişimcilere Yol Haritası

Girişimcilere Yol Haritası

Yazar : Abdullah Bozgeyik

Sayfa Sayısı : 384

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Girişimci olmayı hiç düşündünüz mü veya denediniz mi?

  Yaş ile sınırlı değil girişimcilik. Emeklilerin, kadınların, engellilerin ve gençlerin girişimci olabilmesinin önündeki tek engel kendileridir. Başarabilirsiniz, başarabiliriz, yeterli ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı bilelim, inanalım ve başarmak isteyelim.

  Girişimcilikte bir tarafta başarı isteği iştahınızı kabartırken diğer tarafta ise başarısızlık riski sizi korkutuyor olabilir. Hatta bu korku size çeşitli engeller çıkarıyorsa ve deneyemiyorsanız merak etmeyin bu kitapta yüreklendirici çeşitli fikirler ve yazılar bulacaksınız.

  Konuk Yazıları: Doç. Dr. Güler Aras, Osman Faik Bilge, Dr. Yılmaz Argüden Yrd. Doç. Dr. Nurhan Papatya, Adnan Kasapcı, Recep Aksoylu, Atilla Filiz, Ecmel Ayral, Melek Bar Elmas, Osman Arslan Tunçelli, Murat Yanıklar, M. Emre Civelek, Ulaş Bıçakcı, Şerif Kaynar, Nevzat Aydın, Ali Türker, Atilla Yıldıztekin, Recep Bozlağan.

  Röportajlar: Yurtsan Atakan, Mithat Bereket, Asaf Savaş Akat, Rasim Yılmaz, Artemiz Güler, Ulaş Bıçakcı, Yaprak Özer, Ayşen Arıduru, Cem Yeker, Ibrahim Demir, Uğur Develi, Erkin Murat Küçük, M. Emin Aydar, Melek Bar Elmas, Tansu Yeğen, Aykut Altındağ, Atıf Ünaldı, Ziya Gökalp, Murat Albayrakoğlu, Doç. Dr. Ibrahim Kırcova, Yrd. Doç. Dr. Gürcan Papatya, Yrd. Doç. Dr. Serdar Pırtını, Hüseyin Özer, Emin Hıtay, Bülent Sağlam, Nevzat Aydın, Osman Arslan Tunçelli, Hayrettin Karaca, Ibrahim Mırmahmutoğulları, Metin Erdoğdu, Ahmet Nazif Zorlu, Süleyman Orakçıoğlu, Faik Somer, Canan Ediboğlu
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963