scorecardresearch.com Elektronik Bankacılık ve Riskler ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Elektronik Bankacılık ve Riskler

Elektronik Bankacılık ve Riskler

Yazar : Aslı Yüksel Mermod

Sayfa Sayısı : 268

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap bizleri hem uyarmak, hem karşı karşıya kaldığımız finansal risklerdenhaberdar etmek, hem de sistemi kendi faydamıza kullanabilmek icin yazıldı.1990ların ikinci yarısından beri hızla hayatımıza girmiş olan elektronik sistemleritakip edebilmek teknolojinin ve değişimin gereklerine ayak uydurabilmek giderekzorlaşıyor. Gerek kullanıcı- banka muşterisi , gerekse banka calışanı olarak gundemiher ne kadar takip etmeye calışsak da bu kadar hızlı değişen bir sistemde guncel kalabilmekgercekten zor. Elektronik Bankacılık işlemleri yapan bankalar her gunceşitli problemlerle karşı karşıya kalıyorlar. Bilirkişiler coğu zaman şaşkın, hangitarafın sorumlu olduğu konusunda zorlanmaktalar, dunyadan benzer ornekler aramaklameşguller, oysa ki sistem ve icerik yeni olduğu icin karşılaşılan riskler de yenive emsaller bulmak oldukca zor, bu durumda elektronik finansın temelini anlayıp,sistemin ozunu kavradıktan sonra yorum yapabilmek cok daha kolaylaşacak. Bukonuyla ilgili internette hayli kaynak mevcut, ancak hepsini toparlayıp, hangisiningercekten işimize yarayabileceğini secebilmek de apayrı bir sanat. Bilgi cağında bilgikirliliği icinde cok zaman alan bir uğraş. Bu nedenle pek cok konuyu oz bir şekildebir araya toplamaya calıştım.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963