scorecardresearch.com Ekonomi ve İşletmecilik Terimleri Açıklamalı Sözlük İngilizce - Türkçe ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ekonomi ve İşletmecilik Terimleri Açıklamalı Sözlük İngilizce - Türkçe

Ekonomi ve İşletmecilik Terimleri Açıklamalı Sözlük İngilizce - Türkçe

Yazar : Prof. Dr. Halil Seyidoğlu

Sayfa Sayısı : 512

Yayınevi : GÜZEM CAN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


# Mücro - Makro İktisat
# Uluslararası İktisat
# Uluslararası Fİnans
# Çalışma Ekonomisi
# Kamu Maliyesi
# Para ve Banka
# Siyaset Bilimi
# Sosyoloji
# Uluslararası Kuruluşlar
# İşletme Finansı - Muhasebe
# İşetme Yönetimi
# Pazarlama
# İşletme Hukuku
# Menkul Kıymetler Borsası
# Sigortacılık
# İstatistik - Ekonometri
# Turizm İşletmeciliği
# Araştırma Yöntemleri
(Önkapak)


Ekonomi ve İşletmecilik Terimleri konulu bu çalışmaya, KKTC''deki Doğu Akdeniz Üniversitesi ''nde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptığım sırada başlamış idim. Geçen zaman böyle bir çalışmanın gerekliliğine olan inancımı daha da artırdı.

Çalışmanın bir amacı Ekonomi, İşletmecilik, İdari ve Sosyal Bilimler alanında ingilizce öğretim yapan yüksek öğrenim kuruluşlarında okuyan öğrencilere bir kaynak kitap sağlamaktır. Müfettişlik, uzmanlık, araştırmacı yardımcılığı gibi mesleklerin İngilizce giriş sınavlarına hazırlananlara yardımcı olmak da diğer bir amaçtır. Doğal olarak, kendi kendine mesleki İngilizce öğrenmeye çalışanlar ve genel okuyucular ise çalışmamızın asıl ilgi konusunu oluştururlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963