scorecardresearch.com Dünya Ekonomisine Giriş ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dünya Ekonomisine Giriş

Dünya Ekonomisine Giriş

Yazar : Prof. Dr. Kenan Bulutoğlu

Sayfa Sayısı : 309

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dünya Ekonomisine Giriş dünya ticaretinin 20. yüzyılda yayılan ticaretlerin gelişmelerini inceler. Üretilen mallar ve hizmetler dünya ticaretine hızlanarak yayılır, yenilikler eklenir. Yeni bulguların korunmasını Birleşmiş Milletlerin görevlisi Dünya Ticaret Örgütü korur. Dünya ticaretinde devletler ve tüccarlar alışverişlerinde iki taraflı faydalanmada gittikçe hızlanırlar. Uluslararası firmalar dünya ticaret kapasitelerini, hükümetlerin ilişkilerini gittikçe daha çok ve çabuk geliştirmeye çalışırlar. Dünya ticaretinde alışveriş pazarları yaygınlaşıp hızlanırken, taraflar arasındaki ihtilafları çözümlemede Dünya Ticaretinin Hizmetine başvurulur. Birleşmiş Milletler dünya ticaretlerini geliştirdikçe ticaret gelişmeleri etkilenir. Dünya pazarlarında ticaret alışverişlerinde ilerleyen hızlı gelişmeler yerkürenin çeşitli ülkelerine hızla yayılıyor. Şirketler dünya çapında üretime geçmek için üretimin gelişeceği bölgelerde de ürünlerini ve fabrikalarım geliştirmeye çalışırlar. Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonra dünya piyasalarında karşılıklı ilişkiler gittikçe daha fazla geliştirildi, işbirlikleri artırıldı. Dünya bankası ilişkilerinin devletlerin ve şirketlerin haklarına tecavüzün durdurulması konusu, dünya pazarlarında haksız taklitlerin kullanılması halen üzerinde durulan bir çetin sorundur.

Bulunan Konu Başlıkları
-       Yağmalardan Pazarlama
-       Ticaretin Dünyaya Yayılışı
-       Küresel Pazarlama
-       Dünya Ticaretinde Devlet Boyutları
-       İpotekli Borç Senetleri
-       Küresel Borsalar
Devletlerarası Kamu Kurumları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963