scorecardresearch.com Derin Ekonomi - Cumhuriyetin Finansal Sifreleri ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Derin Ekonomi - Cumhuriyetin Finansal Sifreleri

Derin Ekonomi - Cumhuriyetin Finansal Sifreleri

Yazar : Süleyman Yaşar

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : ETKİLEŞİM YAYINEVİ

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Siyaset ve bürokrasideki derin yapilanmalarin ekonomiyle ne gibi bir ilgisi var? • Küresel kriz bahane edilerek 2009’da neden ve nasil Türkiye’de ekonomik kriz ve sosyal kargasa çikartilmak istendi? • Son küresel krizde bir banka batmamasina ragmen Türkiye neden krizden bu kadar çok etkilendi? • Büyük sermaye Balyoz Operasyonu’ndan sonra neden Türkiye’nin kredi notunun düsürülmesini bekledi? • Ergenekon Sorusturmalarini baltalamak için medya nasil IMF’yi joker olarak sahaya sürdü? • IMF neden hiçbir programinda “Silaha fazla para harcamayin” demiyor? Türkiye’de silah alimlari neden denetlenemiyor? • Mustafa Koç seçilmis hükümete ragmen, neden IMF’nin gelip ekonomiyi yönet¬mesini istiyordu? • TÜSIAD darbe tesebbüsünde bulunan askerlerin sivil yargida yargilanmalarini saglayacak yasanin çikmasina neden karsi çikiyor? Süleyman Yasar, tarihsel bir perspektif dahilinde Türkiye’deki derin ekonomik yapilanmanin sifrelerini çözümlüyor, ‘ekonomi’ mahreçli birçok olayin ve haberin röntgenini çikariyor. Bu kitabi okudugunuzda, Türkiye manzarasinin sadece görünenden ibaret olmadigini anlayacak, ekonomi haberlerini baska bir gözle degerlendirecek ve su gerçekle tanisacaksiniz: Ekonomi, sadece ekonomi degildir!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963