scorecardresearch.com ÇAMAŞIR MAKİNESİ ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÇAMAŞIR MAKİNESİ

ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Yazar : NICK KOCHAN

Sayfa Sayısı : 416

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Para dünyayı döndürür ama bu para dolandırıcılık, uyuşturucu kartelleri ve silah ticaretinden geliyorsa, dünyayı durdurabilir de.
Global ve uluslararası para aklama faaliyetlerinin bir analizi olan Çamaşır Makinesi yasa koyucuların, polis teşkilatlarının, kamu görevlilerinin ve uluslararası camianın para aklama faaliyetlerini, para aklayıcılar ve yasal ekonomi ile kayıt dışı ekonomi arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamalarını sağlayacak değerli bilgiler vermektedir. Bu kitap, servet ve karizma sahibi suçluların hükümetler, yasal finansal kuruluşlar ve şirketler üzerinde büyük güç kullanarak sistemi etkileyip yolundan nasıl çıkardıklarını ve yok ettiklerini çarpıcı örneklerle gözler önüne sermektedir. Para aklayıcılar, namusuyla hayatını kuruş kuruş kazanan insanların ceplerinden çaldıklarını canilerin kasalarına akıtmaktadırlar.

Bu kitap, kara paranın izlediği yolları merak eden herkes tarafından okunmalıdır. Finansal konulara fazla aşina olmayan sade vatandaşı büyüleyecek bir tarzda yazılmıştır. Finansal profesyoneller, kamu müfettişleri, banka ve aracı kurum denetleyicileri bu kitabı mutlaka okumalıdırlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963