scorecardresearch.com Büyük Satışlar İçin Küçük İpuçları ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Büyük Satışlar İçin Küçük İpuçları

Büyük Satışlar İçin Küçük İpuçları

Yazar : B. Tolga Sasık

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : MEDİACAT KİTAPLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


B. Tolga Sasık’ın “büyük satışlar için KÜÇÜK İPUÇLARI” adını taşıyan yeni kitabı yayımlanarak Mediacat Kitapları arasındaki yerini aldı. “Satış Üzerine Denemeler” alt başlığını taşıyan yeni kitap, Sasık’ın kendi satış deneyimleri, çeşitli sektörler üzerindeki gözlemleri, ilk kitabı “Satışın Türkçesi”ne okurlarının ilettiği satış fikirleri ve seminerlerine katılan satış yöneticilerinin tecrübelerinden oluşmaktadır.
Yazar, bu kitabında da her insanda doğuştan var olduğunu belirttiği “satışçılık içgüdüsünün” nasıl harekete geçirileceği, günlük hayattaki basit ipucu ve taktiklerle satış işinde nasıl başarılı olunacağının yöntemlerini anlatmayı vaat ediyor.
İlk kitabında teoriden çok pratiğe önem veren ve Türkler’e satış yapmanın farklılıkları üzerinde duran Sasık, bu kitabında ise daha ziyade sektörel farklılıklara odaklanarak başarı getirecek taktikler üzerinde duruyor. Yazar, diyagramlar, kategorize edilmiş satış tiplemeleri, yabancı ülkelerde uygulanmış satış taktikleri, tek sektör üzerinde yoğunlaşmış tecrübeler, kriz edebiyatı ile satış yöntemleri arayanlara bu kitabı özellikle tavsiye etmiyor.
Zira bu kitap hayata pozitif bakmayı, müşteri ile ilişkileri daima bardağın dolu tarafından başlayarak yönetmeyi anlatıyor. Satış olgusuna bir “iş” olarak bakmayı reddederek, bir “hobi ve oyun” olarak bakılması durumunda işimizde başarının nasıl daha kolay elde edileceğinin kanıtlarını sunuyor.
İŞİNİZİ NEDEN DAHA KEYİFLİ HALE GETİRMEYESENİZ?
“Nasılsa çalışıp, para kazanmak zorundayız? Bunu neden daha eğlenceli bir hale getirmeyelim ki?” diyen Sasık, gerçek hayata dair tecrübeler ve mizahi üslubuyla ezber bozarak tatilde şezlongda uzanırken de okunabilecek bir satış kitabı ortaya koyuyor.
İlk kitabında olduğu gibi okuyucularla interaktif bir bağ kurmayı amaçlayan yazar, kendisiyle satışa dair görüş, eleştiri ve tecrübelerini paylaşan herkesle çözümler ve fikirler üzerine tartışmayı amaçlıyor.
Niye mi? Çünkü Satış Oyunu’nu çok seviyor ve her gün sizler gibi satmaya veya reddedilmeye devam ediyor…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963