scorecardresearch.com BORSAYI ÇALMAK ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
BORSAYI ÇALMAK

BORSAYI ÇALMAK

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : SCALA YAYINCILIK

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Borsalarımız bireysel yatırımcılardan gelen küçük emirlerin oluşturduğu işlemleri gerçekleştirmek üzere oluşturulmuştu. Bugün ise çoğu brokerlerin hisse başına ancak birkaç cent ödeme yapan kurumsal yatırımcıların verdiği büyük emirleri yerine getirmek zorunda. Brokerler öçlerini müşterilerinin aleyhine gizlice ya da başka isim altında alım-satım yaparak alıyorlar. Bu durumda karşısında kurumlar brokerlerine haber vermeden işlem yaptırabilecekleri yeni koşullar yaratma peşinde. SEC ise devreye girip bu borsa dışı işlemleri denetim altına alamıyor ya da almak istemiyor. Ülkemizin zenginliğine bu denli katkıda bulunmuş olan dürüst ve açık borsalarımızı kaybetme yolunda ilerliyoruz. Borsayı Çalmak''da Amerika''nın en yetkin finans gazetecilerinden Martin Mayer, son olarak ortaya çıkan '' inder trading'' skandallarının altında yatan bu rahatsız edici gelişmelerin sonuçlarını ele alıyor.
''Martin Mayer, tüm yetkilileri, borsacılar, ve finans öğrenciler tarafından okunması gereken son derece açık bir kitaba imzasını atmış.''
HENRY KAUFMAN, Henry Kaufman and Company Inc, Yönetim Kurulu Başkanı
'' Eğer para, bankacılık ve yatırım konusunu daha iyi bilen biri varsa beri gelsin.''
New York Times Book Review
'' Hekesin ağzına sakız olmuş bazı görüşleri artık unuttuğumuz bir ciddiyetle eleştiren bu kitabı okumak hem yararlı hem de ufuk açıcı. ''
Wall Street Journal
''Borsayı Çalmak, bugünün borsalarının nasıl işlediğini anlamak isteyen herkesin okuması gereken bir kitap. Martin Mayer menkul değerler borsalarına yeni bir şekil veren ve Amerikan sermaye sisteminin temelinde yatan adalet ve dürüslük kavramlarını tehdit eden güçleri incelerken gazetelerde okuduğumuz haberlerin çok ötesine geçmeyi başarmış. Borsayı Çalmak bize bir kez daha borsada reformun gerekli olduğun kanıtlıyor. ''
EDWARD J. MARKEY, ABD
Temsilciler Meclisi telekomünikasyon ve Finans Altkomitesi Başkanı

MARTIN MAYER, aralarında Dünyanın En Büyük Banka Soygunu, Bankerler ve Avukatlar adlı yaptıların da bulunduğu yirmi iki inceleme kitabının yazarıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963