scorecardresearch.com Borsa Sihirbazları ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Borsa Sihirbazları

Borsa Sihirbazları

Yazar : Jack D. Schwager

Sayfa Sayısı : 533

Yayınevi : SCALA YAYINCILIK

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Dünyanın en başarılı trader''ları nasıl bir yılda-hatta birkaç saatte- milyonlarca Dolar kazanıyorlar? Onlar bu paha biçilmez kerametin birer sihirbazı mı, yoksa gelişigüzel piyasa piyangosunun başlarına talih kuşu kondurarak müthiş zengin ettiği birkaç seçilmiş şanslı mı? Bu eşi görülmemiş başarının sırları ne? Değişik piyasalardan zirvedeki trader''larla yaptığı röportajlardan sonra piyasa uzmanı Jack D. Schwager şu sonuca varıyor: Her ne kadar trading başarısının arkasında bir yöntem olduğu şüphe götürmesie de roportaja katılan trader''ların hepsi, hatta çoğunluğu bile tek bir ortak yaklaşım kullanmıyor. Kimisi sadece fiyat hareketlerini izleyen birer teknisyen, diğerleri bir piyasa, bir sanayi kolu veya bir şirket hakkındaki bilgilerini baz alarak, gelecekteki fiyat seviyelerini tahmin etmeye çalışan birer temel analist. Kimi kişisel dürtü ve sezgisi, kimi ise tamamiyle otamatik sistemlere göre hareket ediyor. Daha da ilginç olan, Schwager''ın yöntem ne kadar önemli bir rol oynasa da, röportajlarda sık sık su yüzüne çıktığı gibi, yönteme ''doğru'' bir akli denge ve sağlamlığın eşlik etmesinin zorunlu olduğu bulgusu. İşin sırrı, bir yaklaşımdan ziyade, daha çok kişisel tutumda yatıyor gibi görünüyor. Zirvedeki trader''ların başarılarının ardında hangi akli disiplinler, hangi duygusal reaksiyonlar, hangi elle tutulmaz, gözle görülmez kişisel nitelikler bulunuyor* Bir çoğu iflas edip kaybolurken, bu trader''ların muçizeler yaratmalarına olanak sağlayan şeyler * BORSA SİHİRBAZLARI, bu profesyonel trader''ların beyinlerinin içine girmeniz, saglıyor. Başarılarının unsurları... değişik piyasalarda kulanılan değişik yaklaşımlar... her birinin riayet ettiği trading kuralları... diğer trader''lara kişisel önirilen... bunların hepsi BORSA SİHİRBAZLARI''nda.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963