scorecardresearch.com Bitmeyen Gaflet Ve Türkiye Ekonomisinin Çöküşü ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bitmeyen Gaflet Ve Türkiye Ekonomisinin Çöküşü

Bitmeyen Gaflet Ve Türkiye Ekonomisinin Çöküşü

Yazar : Kemal Kurdaş

Sayfa Sayısı : 393

Yayınevi : ODTÜ YAYINCILIK VE İLETİŞİM

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Maliye Müfettişliği, Hazine Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı görevlerinde bulunmuş olan, ODTÜ eski rektörlerinden Kemal Kurdaş''ın kaleme aldığı bu kitap, Türkiye''nin son elli yıldır izlemekte olduğu ekonomik politikaların ülkeyi nasıl bir batağa götürdüğünü; üretmeden tüketmeye, üretimden değil paradan para kazanmaya ve borcu borçla kapatmaya odaklı bir yaklaşımın getirdiği krizlerin neden yıllardır tekrar tekrar yaşandığını ortaya koymaktadır.

Kitap, döviz kuru üzerinde oynanan oyunları, Türkiye''nin yıllardır yaşamakta olduğu şiddetli kur iniş-çıkışlarının nedenlerini ve bu hareketlerden kimlerin nasıl fayda sağladığını öğrenmek isteyenler için önemli bir kaynak olacaktır.

Yazarın daha önce yayınlanmış bazı makalelerinden, Türkiye Bilimler Akademisi''nde (TÜBA) verdiği bir konferanstan ve 2003 yılının başına kadar olan son birkaç yıllık dönemde yaşadığımız ekonomik çalkantılara değinen ayrıntılı bir bölümden oluşan kitabın tüm gelirleri ODTÜ Geliştirme Vakfı''na bağışlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963