scorecardresearch.com Başarı Hala Tesadüf Değildir 3 ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Başarı Hala Tesadüf Değildir 3

Başarı Hala Tesadüf Değildir 3

Yazar : GÜNSELİ ÖZEN OCAKOĞLU

Sayfa Sayısı : 354

Yayınevi : ROTA YAYINLARI

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"58 girişimci, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürün ''tesadüf olmayan başarılarının'' ardındaki her şey!"
Bizde pek önemsenmiyorsa da özellikle başka ülkelerde iş oünyasının
kanaat önderleri kişisel tarihlerini yazarak yeni gelenlere yürüyebilecekleri
bir yol açıyor.
Gerçek hayatlar ve yaşanmışlıklarla gençlere rol modeller göstermek
ise biyografilerin bir başka faydası.
İş dünyasının başarılı insanları kariyer öykülerini ya bizzat kendileri
yazmalı ya da yazdırmalı çünkü başarı bazen sadece ayrıntılarda
gizleniyor.
"Başarı Tesadüf Değildir" dizisinin üç kitabında yer alan başarılı
kariyerlerin kayıtlara geçirilmesinin yukarda sayılanların ötesinde de
amaçları var.
Bu diziyle, ekonominin çarkları nasıl çevriliyor, kim, hangi sektörde ne
yapıyor ve dönemin koşulları nasıldı sorularının yanıtlarıyla Türkiye''nin
yakın ekonomik tarihi, tanıklarının söylemiyle kayıt altına alınmış oldu.
Kitap içinde yer alanlar yazarın da deyimiyle başkaları da onların ne
yaptıklarını bilsin diye "yarına bırakıldılar".
"Başarı Tesadüf Değildir" dizisinin bu üçüncü kitabında 58 başarılı işadamı ve üst düzey yöneticinin onları başarıya götüren sırlarına yer verilirken yazarın onlar hakkındaki düşünceleri de ayrıca kaleme alındı.
Kariyer basamaklarının neresinde olunursa olunsun bir başkasının deneyimlerinden alınacak pek çok öğreti vardır. Ancak kitaplar bazen öğrenmek bazen de ne kadar bildiğinizi anlamak için de okunur...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963