scorecardresearch.com Artık Herkes Milyoner ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Artık Herkes Milyoner

Artık Herkes Milyoner

Yazar : Şevket Pamuk

Sayfa Sayısı : 302

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Basında 1970 li yılların sonuna gelene kadar ekonomik konuların özel bir önemi yoktu. Dolayısıyla, o tarihe kadar ekonomi haberleri gazetelerde geniş bir biçimde yer almadı. Ekonomik zorlukların arttığı, çözümlerin zorlaştığı ve ekonomi haberlerinin yoğunlaştığı döneme gelindiğinde gazeteler ekonomi sayfaları düzenlemeye başladılar. Hürriyet de 1980 li yılların başından itibaren sayısı giderek artan ekonomi haberlerinin yoğunlaştığı sayfalar yayımlamaya başladı. Doğal olarak, bugünlere yaklaştıkça ekonomi haberlerinin sayısı arttı, nitelikleri değişti. Bu kitapta bu değişimi de göreceksiniz.
 • Kitabı onar yıllık bölümlere ayırdık. İlk bölüm 1948-1959 yıllarını kapsarken, diğerleri 0 lı yılla başlayıp 9 lu yılla bitiyor. Her on yılın başında bizlerin o döneme ilişkin yorumu yer alıyor. Bölümlerin başındaki kısa notumuz ilgili dönemdeki egemen eğilimleri aktarmayı amaçlıyor. Bu metinler yoluyla seçtiğimiz haberlerin tarihsel bir bakış açısı altında önemlerini vurgulamayı arzu ettik. Her döneme ait seçilmiş makro ekonomik göstergeleri de grafikler halinde gösteriyoruz. Kitabı belli bir boyutta tutabilmek için bazı haberleri kısaltmak zorunda kaldık. Kısaltmaları yaparken haberlerin özünden ödün vermemeye çalıştık.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963