scorecardresearch.com Arman Kırım Seti (5 Kitap) ve Tüm Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası Kitapları Radikal Kitap'ta!
Arman Kırım Seti (5 Kitap)

Arman Kırım Seti (5 Kitap)

Yazar : Arman Kırım

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Ekonomi / Pazarlama / İş Dünyası

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mor İneğin Akıllısı                    
Mor İnek Nasıl Büyüsün           
İnnovasyon                   
Aile Şirketlerinin Yönetimi         
Strateji ve Bire Bir Pazarlama     

Mor İneğin Akıllısı  


 • Bütün ürün ve hizmetlerin giderek birbirlerine daha fazla benzemeye başladığı bir dünyada yaşıyoruz. Bunun sonucunda fiyatlar düşüyor, karlar yok oluyor. Büyüme, giderek zorlaşıyor. Bu kitap, büyüme krizinden çıkmak isteyen; sürüden ayrılıp farklı, çarpıcı ve sıradışı olmayı arzu eden ve karlılığı yeniden yakalamayı hedefleyen şirketlere çok yönlü farklılaşma yolları, yöntemleri ve örnekleri sunuyor.

  Mor İnek Nasıl Büyüsün  


 • Bugün tüm dünyadaki şirketlerin karşısında çok önemli iki sorun durmaktadır: kârsızlık ve büyüyememe, Türk şirketlerinin de üstesinden gelmek zorunda olduğu en temel problem kârlı büyüyebilmektir. Ancak, yöneticilerimizin elinde bu konuda bugüne dek onlara yol gösterecek, rehber niteliğinde hiçbir kaynak olamamıştır. Bu kitap, bu çok önemli boşluğu doldurmayı amaçlamaktadır. Kitapta hemen uygulamaya koyabileceğiniz pek çok kârlı büyüme yöntemi ile stratejilerinizi oluşturabileceğiniz etkin bir büyüme modeli yer almaktadır, Kitap, başarılı iş yapmak ile ilgilenen herkes için yazılmıştır.

  İnnovasyon     Para Kazanmanın Yeni ve Farklı Yolu; İNNOVASYON
  2000 yılından bu yana dünya çok farklı bir yöne doğru gidiyor. İş yapma modelleri son hızla değişiyor, dünün kârlılık alanları bugün artık para kazandıramaz hale geliyor. Ama aynı zamanda yepyeni ve muhteşem kârlılık imkanları da ortaya çıkıyor. Bu farklı dünyayı mevcut gözlüklerimizle, mevcut bakış açılarımızla algılamamız artık mümkün değil. Hızla oluşmakta olan yeni iş dünyasında işimize ve para kazanma konularına çok farklı bir gözlükle bakmamız gerekiyor. “Farklılaşma” konusunu Türkiye’nin gündemine sokan ve ülkemizde tüm zamanların en çok satan iş kitabı “Mor İneğin Akıllısı”nın yazarı Prof. Arman Kırım, size yeni kârlılık alanlarının kapısını aralamanıza yardımcı olacak özlü bir kitap sunuyor: İNNOVASYON; Para Kazandıran Yenilikçilik. Bu kitap, işinize bakış açınızı değiştirecek çok farklı ufuklar açıyor.
  “İNNOVASYON”, artık elinizdeki en önemli büyüme ve kârlılık silahı. Bu konuyu tüm şirketinizin hızla benimsemesi yaşamsal bir öneme sahip. Bu kitapla kurumunuzda yenilikçi bir iş kültürü oluşturabilirsiniz

  Aile Şirketlerinin Yönetimi  


 • Bu kitap, ülkemizin ekonomik faaliyetinde son derece önemli bir yeri olan aile şirketlerinin bugüne dek üzerinde durulmamış temel sorunlarına eğilmek ve bu şirketlerin sürekliliğini sağlayabilmek için gerekli kurumsal altyapının nasıl oluşturulacağını açıklamak amacıyla yazılmıştır.
 • Prof. Dr. Arman Kırım, Fed Training''in kurucusu ve başkanıdır. Warwick University (İngiltere) ve ODTÜ İşletme Bölümü''nde öğretim üyeliği yapmıştır. İşletme stratejileri konusunda çalışmaları olan Dr. Kırım''ın yayınlanmış 6 kitabı ve 200''den fazla makalesi vardır. Fed Training''in Mağaza Yönetimi, Değişim Yönetimi, Çağrı-Merkezi Kurulması ve Danışmanlığı, Eagle''s Flight Yaşayarak Öğrenme gibi farklı alanlarda uluslararası lider kuruluşlarla stratejik ortaklıkları ve iştirakleri bulunmaktadır. Aile Şirketleri Enstitüsü, Fed Training bünyesinde ayrı bir danışmanlık birimidir ve bu şirketlere özgü tüm konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. Dr. Kırım, bu iştiraklerin başkanlığı görevini sürdürmektedir.

  Strateji ve Bire Bir Pazarlama  


 • Çok farklı bir dünyada yaşamaya başladık. İş hayatı ile ilgili bildiğimiz her şeyin sorgulandığı, değişimin birey ve kurumlar olarak hepimizin en biricil önceliği haline geldiği, müşteri egemenliğinin, farklılaşmayı yaşamsal kıldığı bir dünya... Öyle ki:
  * Sıfır Kâr olgusu tüm sektörleri etkisi altına almış durumda;
  * bugün kurumlar için yeni müşteri bulmanın maliyeti, mevcut müşteriyi elde tutmanın maliyetinden çok daha fazla;
  * Rakibe kaptırdığınız müşteriyi geri kazanma, onları mutlu müşteriler olarak elde tutmaktan çok daha zor, çok daha maliyetli;
  * Müşteri Sadakati giderek yok olan bir olgu;
  *Bazı müşteriler diğerlerinden çok daha kârlı; bazıları ise şirketinize tamamen zarar getiriyor;
  *Kitlesel pazarlama etkisi giderek yitirmekte, bire-bir ilişkiler daha fazla önem kazanmakta.
  Strateji ve Bire-Bir Pazarlama (CRM), değişen iş dünyasındaki bu gelişmeleri nedenli ile ele alıyor ve "kârlığı" yeniden yakalanmanın yollarına işaret ediyor. Prof.Dr. Arman Kırım''ın değişen iş dünasında rekabet stratejisi oluşturma konusnuda yayınevimizden çıkan bu ikinci kitabı da, bir önceki gibi günlük konuşma diliyle yazılmış, o nedenle okunması da çok kolay. Özellikle pek çok çok yalın ve anlaşılır kılabilir. Tüm kurumların her düzeyindeki yöneticilerin, işadamlarının ve üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği, güncel ve çok önemli bir kaynak sunuyoruz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963