scorecardresearch.com UZMAN ÖĞRETMEN BAŞÖĞRETMEN SINAVLARINA HAZIRLIK (EDİTÖR: ZEKİ KAYA) ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
UZMAN ÖĞRETMEN BAŞÖĞRETMEN SINAVLARINA HAZIRLIK (EDİTÖR: ZEKİ KAYA)

UZMAN ÖĞRETMEN BAŞÖĞRETMEN SINAVLARINA HAZIRLIK (EDİTÖR: ZEKİ KAYA)

Yazar : Zeki Kaya

Sayfa Sayısı : 856

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.Öğretmenlerimizin ÖSYM tarafından yapılacak Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı (KBYS) sonucunda uzman öğretmen ve başöğretmen adayı olarak seçilmeleri planlanmaktadır. Bu tür sınavların yapılması uzman öğretmen ve başöğretmen adayları için daha iyi kaynak ve daha iyi kitap gereksinimini ortaya çıkarmaktadır. Bu gereksinimi karşılamak üzere eğitim bilimleri ve diğer bir çok alanda nitelikli ürünlerin ortaya çıkmasında öncülük eden Pegem A Yayıncılık Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Adayları İçin KBYS Hazırlık Kılavuzu?nun kullanıma sunulmasını önemli bir görev olarak bilmiştir. Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Adayları İçin KBYS Kılavuzu değişik üniversitelerde görevli ve öğretmen yetiştiren öğretim elemanlarından oluşan bir komisyon tarafından hazırlanmıştır. Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinde konuların belirlenmesiyle birlikte bunların olası ağırlıkları ve nitelikleri saptanmıştır.


Konuların ve soruların ağırlığı ile niteliği gözönünde bulundurularak hazırlanan bu kitap; Türkçe Eğitim Bilimleri Genel Kültür ve Eğitim Yönetimi ve Eğitim Sistemi alanlarında hazırlanmış konu anlatımlarını konular içinde anında kontrol sorularını etkinlikleri ara değerlendirme sorularını ve yanıtlarını konu tarama testleri ile çözümlerini dene sınavlarını ve bu sınavların çözümlerini kapsamaktadır.

Türkçe kapsamında; sözcük bilgisi dilbilgisi anlatım bilgisi ve okuduğunu anlama konuları ve bu konulara yönelik anında kontrol soruları etkinlikler konu tarama testi ve bu testin çözümleri bulunmaktadır. Eğitim Bilimleri kapsamında Eğitim Felsefesi Eğitim Sosyolojisi Gelişim Psikolojisi Öğrenme Psikolojisi Ölçme ve Değerlendirme Program Geliştirme Öğretim Strateji Yöntem ve Teknikleri Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme Sınıf Yönetimi Rehberlik Eğitimde Araştırma Yöntemleri ile Yetişkin Eğitimi konularına ve bu konulara yönelik ara değerlendirme soruları ve yanıtları ile konu tarama testleri ve bu testlerdeki soruların çözümleri yer almaktadır.


Eğitim Yönetimi ve Sisteminin kapsamında; Türk Milli Eğitim Tarihi Anayasalar ve Eğitim Kalkınma Planlarında Eğitim Önemli Yasal Düzenlemeler Eğitim Yönetimi ve Denetimi Eğitim Planlaması Eğitim Ekonomisi Kamu Yönetimi Temel İlkeleri ile Eğitim ve Ulusal Güvenlik konuları ve bu konulara yönelik konu tarama testi ve bu testin çözümleri bulunmaktadır. Ayrıca bu kapsamda Avrupa Birliği; Eğitim Gençlik ve Başarı Karşılaştırma Projeleri Kredi Transfer Sistemi ve Uluslararası Bakalorya konuları ve bu konulara yönelik anında kontrol soruları etkinlikler ara değerlendirme soruları ve yanıtları ile konu tarama testleri ve bu testlerdeki soruların çözümleri de yer almaktadır.

Genel Kültür kapsamında ise Kurtuluş Savaşı Öncesi Olaylar Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Türkiye Cumhuriyet Tarihi Temel Yurttaşlık Bilgisi Türkiye Coğrafyası Türkiye?nin Siyasi Yapısı Türkiye Ekonomisi Sosyoekonomik Konular ve Sorunlar ile Güzel Sanatlar konularına ve bu konulara yönelik anında kontrol soruları etkinlikler ara değerlendirme soruları ve yanıtları ile konu tarama testleri ve bu testlerdeki soruların çözümleri bulunmaktadır.


Kitaptaki yedi deneme sınavından her biri ise tüm bu konuların ve Milli Eğitim Mevzuatı konusunun olası ağırlıkları dikkate alınarak hazırlanmış sorular ve çözümlerini kapsamaktadır.Kendi kendine öğrenme ilkelerine göre hazırlanmış bu kitabın Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavına girecek tüm uzman öğretme

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963