scorecardresearch.com Türkçe ve İlk Okuma Yazma Öğretimi (Kadir Keskinkılıç) ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkçe ve İlk Okuma Yazma Öğretimi (Kadir Keskinkılıç)

Türkçe ve İlk Okuma Yazma Öğretimi (Kadir Keskinkılıç)

Yazar : Kadir Keskinkılıç

Sayfa Sayısı : 384

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitap Türkçenin sevdirilerek ve benimsetilerek kullanılması bilgilerin temel bir beceri haline getirilmesi amacıyla hazırlandı. Türkçe Öğretimi ve İlkokuma-yazma Öğretimini kaygıdan uzak ve zevkli hale getirmek için çaba gösterildi. Bunun için;


Eğitim ve öğrenme olgusu

lköğretim çağı çocuğunun gelişim özellikleri

Öğrenme öğretme sürecinde yeni yaklaşımlar. stratejiler yöntemler ve teknikler.

Bilinmesi gereken temel bilgiler olarak sunuldu.

Türkçe öğretiminde temel beceriler olarak belirlenen:

Dinleme

Okuma

Konuşma

Yazma

Görsel Okuma ve Görsel Sunu

Dilbilgisi Öğretimi konuları kuramsal bilgilerinin yanında sınıf içi uygulamaları ve plan örnekleri ile desteklendi.
Öğrenciler için yaşam boyu kazanacakları temel becerinin başlangıcı ve öğretmenlerimiz için oldukça sancılı bir süreç olarak algılanan İlkokuma- yazma Öğretimi yine planlar ve öğretim uygulamaları ile kolaylıkla anlaşılabilecek biçime getirilerek sunuldu.

Kitaptan elde edilen her bilgi ve beceri öğretmen adayı öğrencilere ve alanda hizmet veren öğretmenlerimize yararlı olduğumuzun hazzını yaşatacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963