scorecardresearch.com TEMEL MATEMATİK I-II ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
TEMEL MATEMATİK I-II

TEMEL MATEMATİK I-II

Yazar : Mustafa Kandemir

Sayfa Sayısı : 204

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.Eğitim bilimi alanında uzman yayıncı olmayı temel ilke sayan ve bu ilke doğrultusunda yeni ve özgün yapıtlar oluşturmayı amaçlayan Pegem A Yayıncılık yayın ağını temel bilimlere de açmıştır. Bu bağlamda hazırlanan Temel Matematik I-II kitabı Pegem A Yayıncılık ilkelerine uygun olarak ekip yaklaşımıyla hazırlanmıştır.
Kitap Eğitim Fakülteleri Sınıf Öğretmenliği Programı Temel Matematik I-II derslerine cevap verebilecek özelliktedir.


Bilindiği üzere öğretmen yetiştirme; alan bilgisi pedagojik formasyon ve genel kültürden oluşan üçlü temel eğitim üzerine oturmaktadır. Bu lemcllcrin her biri en az diğerleri kadar önemlidir. Eser öğretmen eğitiminin alan bilgisi kısmına katkı sağlamayı amaçlamıştır.
Branş öğretmenlikleri tek disiplinli bir alan bilgisine dayanırken Sınıf Öğretmenliği alan bilgisi açısından çok disiplinlidir. Bu disiplinlerden birisi bekli de en temel olanı matematiktir. Eğitim Fakülteleri Sınıf Öğretmenliği Programı derslerinden Temel Matematik-i ve Temel Matematik-II kur tanımına uygun olarak hazırlanan bu kitap yeterli konu anlatımının yanı sıra öğrenmeyi pekiştirici ve konu ile ilgili problemleri anlamayı kolaylaştırıcı çözümlü örneklerle de donatılmıştır.


Bu niteliklere uygun olarak hazırlanan kitap sekiz bölümden oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla;
Birinci bölüm "Matematiğin Tanımı ve Diğer Bilimlerle İlişkisi" başlığı altında
Yrd. Doç. Dr. Kürşat YENİLMEZ
İkinci bölüm "Kümeler" başlığı altında Öğr. Gör. Müren ERAY
Üçüncü bölüm "Sayılar" başlığı altında Yrd. Doç. Dr. Ahmet DELİL
Dördüncü bölüm "Denklem Kavramı" başlığı altında Öğr. Gör. Abdulkadir TUNA
Beşinci bölüm "Bağıntı ve Fonksiyon" başlığı altındaYrd. Doç. Dr. Perihan DİNÇ
ARTUT
Altıncı bölüm "Geometri" başlığı altında
Yedinci bölüm "Trigonometri" başlığı altında Yrd. Doç. Dr. Mustafa KANDEMİR
ve
Sekizinci bölüm "Veri Toplama ve Değerlendirme" başlığı altında Uzm.Nihal
YILMAZ
tarafından hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963