scorecardresearch.com Sentez Mülakat Ve Yazılı Sınavlar İçin ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sentez Mülakat Ve Yazılı Sınavlar İçin

Sentez Mülakat Ve Yazılı Sınavlar İçin

Yazar : Yıldırım S. Mehmet

Sayfa Sayısı : 822

Yayınevi : SAVAŞ YAYINEVİ

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KAVRAM VE TEORİLER - MALİYE VE İKTİSAT POLİTİKASI - AB İLİŞKİLERİ
SOSYO EKONOMİK OLAYLAR
 ÖNSÖZ
Bilindiği üzere kariyer mesleklere (uzman, uzman yardımcılığı, müfettişlik, kontrolörlük, denetmenlik, kaymakamlık, hakimlik vs) girişte öncelikle yazılı sınav daha sonra ise mülakat sınavı icra edilmektedir. A grubu olarak adlandırılan kadrolarda, mülakat yapılmaksızın girilen meslek yok denecek kadar azdır. Bu nedenle kariyer meslek sınavlarının yazılı kısımlarında başarı gösteren adayların önünde belki de yazılı sınavlardan daha sıkıntılı bir mülakat süreci bulunmaktadır. Bu süreçte adaylar bir yandan mülakatın anlam ve amacına yönelik olarak mülakat teknikleri üzerinden çalışma yapmalı bir yandan da mülakatta ilgili alandan asgari kavram ve teorilere hakim olabilmelidir.
Özellikle Danıştay’ın 2007 yılında sonra geliştirmiş olduğu “mülakat sınavlarında sesli ve görüntülü kayıt tutma zorunluluğu” yakın gelecekte mülakat sonuçlarının gerçek anlamda yargısal dene-time açılmasını sağlayacak, bu denetimde adayların kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri yanıtların isabetliliği objektif olarak değerlendirebilecektir.
Özellikle yazılı sınavlara ve mülakata hazırlanan adaylara hitap eden bu kitap, başta hukuk, iktisat, maliye, muhasebe, ekonomi alanında temel kavramların ve teorilerin kısa ve öz tanımlarını içermektedir. Mülakat sınavları formatı düşünülerek kavramların ayrıntısına inilmemiş, konu temel hatlarıyla verilmeye çalışılmıştır.
Kitabın okuyucusuna faydalı olması dileğimizle.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963