scorecardresearch.com Örneklerle Eğitim Öğretim Planlama Rehberi ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Örneklerle Eğitim Öğretim Planlama Rehberi

Örneklerle Eğitim Öğretim Planlama Rehberi

Yazar : Selahattin Dikmen

Sayfa Sayısı : 161

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kaybedilen bir serveti tekrar kazanmak, yıkılan bir binayı yeniden inşa etmek ve günümüzün teknolojik imkânlarını kullanarak çeyrek ya da yarım yüzyıl sonraki gelişmeleri kestirmek artık zor değildir.
Fakat niteliksiz öğretmen yetiştirme hatasını işledikten sonra bunun bir sonucu olarak, zayıf yetişen nesilleri tekrar plânlı bir eğitimden geçirmek ve kaybedilen zamanı geri getirmek imkânsızdır.
Eğitim öğretim ve yönetim konularında tecrübeli yönetici ve öğretmenlerimiz ile eğitim bilimcilerimizin görevi; bilgi, tecrübe ve birikimlerini genç öğretmen arkadaşlarımızın yararına sunmaktır.
Öteden beri, eğitim öğretim ve yönetimin plânlı olması gereğine inanılmış, plân adeta eğitim ve yönetim faaliyetlerinin bir pusulası olmuştur.
Esasen nesillerin mimarı olan öğretmenler, plânlı iş yapma sanatını toplumda en iyi bilen ve uygulayan kişiler olmak durumundadırlar.
Çünkü etkili bir eğitim öğretim ve yönetim faaliyeti ancak çok iyi bir plânlamayla mümkün olabilmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963