scorecardresearch.com Öğretim İlke Ve Yöntemleri (İsa Korkmaz) ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Öğretim İlke Ve Yöntemleri (İsa Korkmaz)

Öğretim İlke Ve Yöntemleri (İsa Korkmaz)

Yazar : İsa Korkmaz

Sayfa Sayısı : 416

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Etkili öğretim bir karar verme sürecidir. Öğretmen öğrenenlerde anlamlı ve kalıcı bir öğrenme oluşturabilmek için birçok etmeni göz önüne almak onları incelemek ve bu doğrultuda öğretim için en uygun kararı vermek durumundadır. Etkili öğretim için karar verme sürecinde öğrenenlerin özellikleri öğretmenin öğrenme-öğretme yöntem ve teknikleri hakkındaki bilgisi öğretim ortamı ve araç-gereçler göz önüne alınması gereken belli başlı kaynaklardır.

Öğretmen adaylarının öğretim için etkili karar verebilmeyi öğrenebilmeleri öğrenme ve öğretimi etkileyen konularda temel bir bilgi birikimine sahip olması bunları uygulayabilmek için gerekli becerileri kazanmaları ve en önemlisi tüm bunları olumlu bir tutum içinde yapmalarına bağlıdır.


Bu kitap öğretmen ve öğretmen adaylarına etkili öğretim sürecinde doğru kararlar alabilmelerine yardımcı olabilmek için gerekli bilgi kaynaklarını sunmaktadır.
Alanında uzman farklı yazarlarca hazırlanan bu kitap öğretimle ilgili bilgi kaynaklarını alanla ilgili son gelişmeleri de kapsayacak şekilde ayrıntılı olarak sunmaktadır.
Kitap eğitim programının tasarımı ve geliştirilmesiyle ilgili genel bir bölümle başlamaktadır. İkinci bölüm eğitim amaçlarının belirlenmesi ve ifade edilmesini farklı yaklaşımları da kapsayacak şekilde ele almaktadır. Üçüncü bölüm içeriğin öğretim için düzenlenmesine yönelik çağdaş öğretim kuramlarını içermektedir. Daha sonraki bölümlerde öğretimim genel ilkeleri öğrenme-öğretme stratejileri ve belli başlı öğretim yöntem ve teknikleri sunulmuştur. Kitapta son yıllarda öğretimi etkileyen çağdaş yaklaşımlara ayrıca bir bölüm ayrılmıştır. Kitabın önemli ayrıcalıklarından biri de üst düzey düşünme becerilerinin öğretimine ilişkin bir bölümün yer almasıdır. Kitapta ayrıca öğretim araçları ve iletişimle ilgili bir bölüm ve son olarak ta öğretimin planlanmasına yönelik bir bölüm bulunmaktadır.


Kitapta her bölümün başında ve ana ve alt başlıkların sonunda ?düşünme zamanı? adı altında uygulama ve yansıtıcı düşünme etkinliklerine yer verilmiştir.
Ayrıca her bölümün sonunda bölümle ilgili konuları kapsayan çoktan seçmeli değerlendirme soruları bulunmaktadır. Kısaca bu kitap öğretmen ve öğretmen adaylarına öğretimle ilgili karar verme süreçlerinde yararlanabilecekleri önemli bir kaynak olarak kullanılabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963