scorecardresearch.com İlköğretim Okullarında Yönetim Ve Denetim Uygulamaları Rehberi ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İlköğretim Okullarında Yönetim Ve Denetim Uygulamaları Rehberi

İlköğretim Okullarında Yönetim Ve Denetim Uygulamaları Rehberi

Yazar : S. Soner Görgülü

Sayfa Sayısı : 358

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ülkemizde eğitim uygulamalarına ilişkin mevzuatın çokluğundan ve karmaşıklığından yöneticilerin etkilenmesi kaçınılmazdır. Bakanlıkça okullarda yeri ne getirilmesi zorunlu kılınmış kimi görevlere yönelik işler vardır ki birden çok yasal metinde dağınık halde bulunmaktadır.

Örneğin okullarda öğretmenlerin nöbet tutmasına ilişkin esaslar İKY?de yer almakla birlikte nöbet sırasında yerine getirilecek işler farklı yönetmelik ve yasa İçeriğiyle açıklanmıştır. Uygulamada kurumlar arasında farklılaşmaya yol açabilecek bu ve benzer durumlar ilköğretim okullarının yönetim ve denetiminde başvurulabilecek bir kaynağa olan gereksinimi çok iyi ortaya koymaktadır.

Hedef kitlesi ilköğretim okullarında görev yapan deneticiler yöneticiler öğretmenler ve üst düzeydeki diğer eğitim yöneticileri olan bu çalışma yerine getirilecek iş ve işlemlere yönelik belirsizliklerin ortadan kaldırılması/azaltılması ve standartlaşmaya katkı sağlaması amacıyla hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963