scorecardresearch.com EĞİTİMCİLER İÇİN DİSİPLİN SORUNLARINI ÖNLEME VE ÇÖZME REHBERİ ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
EĞİTİMCİLER İÇİN DİSİPLİN SORUNLARINI ÖNLEME VE ÇÖZME REHBERİ

EĞİTİMCİLER İÇİN DİSİPLİN SORUNLARINI ÖNLEME VE ÇÖZME REHBERİ

Yazar : MARK BOYNTON, CHRISTINE BOYNTON

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : SEV YAYINLARI

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğitimciler İçin Disiplin Sorunlarını Önleme ve Çözme Rehberi, okul genelinde ve sınıf içinde öğrenci disiplini konusunu sistematik bir yaklaşımla ele alıyor ve eğitimcilere uygulamaya yönelik yararlı stratejiler sunuyor. Kapsamlı içeriği sayesinde kitap, hem temel bilgi sahibi olmak isteyen genç öğretmenlere, hem de değişen öğrenci profiliyle birlikte disiplin anlayışını yenilemek isteyen deneyimli öğretmenlere çok yararlı olacak.

Dersle ilgilenmeyen öğrencileri derse çekmenin yolları nelerdir? Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğuna sahip öğrencileri sürekli meşgul tutmak için ne yapılabilir? Disiplin suçu işleyen öğrencilerin velilerine nasıl yaklaşılmalıdır? Bu soruların yanıtını ve daha birçok yararlı ipucunu bu kitapta bulacaksınız. Eğitimciler İçin Disiplin Sorunlarını Önleme ve Çözme Rehberi, anaokulundan liseye her kademede görev yapan idareciler, öğretmenler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık uzmanları için başvuru kitabı niteliğinde bir kaynak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963