scorecardresearch.com Eğitim Programları Ve Değerlendirilmesi ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Eğitim Programları Ve Değerlendirilmesi

Eğitim Programları Ve Değerlendirilmesi

Yazar : Hüseyin Uzunboylu

Sayfa Sayısı : 142

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüz bilgi toplumunda bireylerin çağa uyum sağlayarak bilgiyi elde etmesi ve paylaşması ayrıca teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ülkelerin çağdaşlaşması ve gelişmesi için son derece önem arz etmektedir.

Toplumların gelişip ilerleyebilmesi için bireylerin de yaşam boyu öğrenen araştıran eleştiren bireyler olmaları gerekmektedir. Bireylerin bu yeterliklere sahip olabilmesinde ise en etkili ve önemli kavram eğitim kavramıdır.

Eğitim bireylere sahip oldukları kültürel değerleri tanıtarak içinde yaşadıkları topluma ve çağa ayak uydurmalarını sağlayan bir süreçtir. Bu sürecin planlı ve programlı olması ise bireylerin belirlenen hedeflere daha kısa zamanda ulaşmalarını sağlamaktadır. İşte bu süreçte eğitim programları ön plana çıkmakta ve önem kazanmaktadır.

Eğitim programları okul içi ve dışında planlı etkinlikleri kapsayan öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin geçirmiş oldukları tüm yaşantılardır. Bu süreçte bireylerin ve toplumun temel ihtiyaçları dikkate alınarak bu ihtiyaçların giderilmesi planlanmaktadır. Planlanan etkinliklerin gerçek hayata geçirilebilmesi ise iyi organize edilmiş bir eğitim programı ve öğretme-öğrenme süreci ile gerçekleşebilir.

Bu kitap eğitim programlarının geliştirilmesi uygulanması ve değerlendirilmesi süreçleriyle ilgili kaynak oluşturma amacı ile yazılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963