scorecardresearch.com Eğitim Bilimine Giriş (Cemil Öztürk) ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Eğitim Bilimine Giriş (Cemil Öztürk)

Eğitim Bilimine Giriş (Cemil Öztürk)

Yazar : Cemil Öztürk

Sayfa Sayısı : 368

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğitim Bilimine Giriş kitabı Prof. Dr. Ayla Oktay’ın editörlüğünde Eğitim Fakülteleri öğrencilerine eğitime ilişkin geniş bir bakış açısı kazandırmak amacıyla değişen program içerikleri dikkate alınarak günümüzde eğitim alanında öne çıkan konuları da içerecek şekilde hazırlanmıştır. Eserde öğrencilerin içinde bulunduğumuz çağın sorunlarını anlayacak ve bu sorunlara çözüm oluşturabilecek nitelikleri kazanabilmeleri ve değişen dünya değerlerinin eğitim bilimine yansımalarını kavrayabilmeleri amaçlanmıştır.
Eğitimin dünyadaki gelişimi hakkında bilgiler de içeren kitap Türkiye’de eğitimin tarihsel süreç içinde gelişimini de ele almaktadır.Eğitim Bilimine Giriş kitabı Eğitimin Temel Kavramları ve Eğitim Düşüncesinin Tarihsel Gelişimi Yirmi Birinci Yüzyılda ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Türk Eğitim Sistemi ve Tarihsel Temelleri Eğitim Bilimlerinde Araştırma ve Etik Eğitim İşlevleri ve Diğer Alanlarla İlişkisi Toplumsal Değişim Açısından Yaygın ve Örgün Eğitim Türk Millî Eğitiminde Okul Destek Sistemleri Eğitim Sisteminde Okul Öğretmenin Rolü ve Öğretmenlik Mesleğinin Özellikleri-Yeterlilikleri Türkiye’de Öğretmen Yetiştirmenin Dünü Bugünü Geleceği Çocuk Hakları İnsan Hakları ve Eğitim Teknoloji ve Eğitim olmak üzere on bir bölümden oluşmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963