scorecardresearch.com Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretimi (6-8.Sınıflar) ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Din Kültürü Ve Ahlak  Bilgisi  Öğretimi (6-8.Sınıflar)

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretimi (6-8.Sınıflar)

Yazar : Recai Doğan

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birey ve toplum hayatında meydana gelen sosyal ekonomik ve kültürel gelişmeler ile bilim ve teknoloji alanındaki yenilikler iletişim imkanlarının artması ve eğitim ortamlarının çeşitlenmesi öğretmenlerin mesleki formasyonlarının çeşitlenmesi "yaşam boyu öğrenme" ve "öğrenmeyi öğrenme" gibi evrensel yaklaşımların küresel düzeyde kabul görmesi ve benzeri nedenler program geliştirme yaklaşımlarını model ve formatlarının sürekli sorgulanmasını ve geliştirilmesini zorunlu kılmıştır.

Bu çerçevede İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretim programları yeniden geliştirilmiş ve 2000-2001 öğretim yılından itibaren uygulamaya konmuştur. Eğitimdeki yeni yaklaşımlar çerçevesinde geliştirilen din dersi öğretim programının başarıya ulaşmasındaki en önemli unsurlardan biri hiç şüphesiz bu dersi okutan ve okutmakta olan din dersi öğretmenlerinin yeni strateji yöntem ve teknikleri bilmeleri ve işe koşmalarıyla mümkündür. İşte bu kitap İlahiyat Fakültelerinin İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü`nde okuyan öğrencilerin Özel Öğretim Yöntemleri dersi için ve ilköğretim kurumlarında bu derse giren bütün din dersi öğretmenlerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Kitap tamamen İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Özel Öğretim Yöntemlerine uygun olarak hazırlandığı için konu ile ilgilenen herkesin yararlanabileceği bir içeriğe sahiptir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963