scorecardresearch.com Bilgisayar Destekli Fen Ve Teknoloji Öğretimi ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilgisayar Destekli Fen Ve Teknoloji Öğretimi

Bilgisayar Destekli Fen Ve Teknoloji Öğretimi

Yazar : Kamil Altın

Sayfa Sayısı : 275

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İlk ve ortaöğretim okullarına öğretmen yetiştirmekle görevli eğitim fakültelerinde de son yıllarda dünyada ve ülkemizdeki fen eğitimindeki gelişmelere paralel olarak, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme dersi zorunlu ders olarak verilmektedir. Bu derslerde; kavramların, konuların önce öğretmen adayları tarafından doğru ve kalıcı öğrenilmeleri, daha sonra da öğrencilere rehberlik yapmaları hedeflenmiştir. Materyal geliştirmede çok değişik yöntemler ve araçlar kullanılmaktadır. Bilgisayar teknolojileri, bu alanda hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından en yaygın kullanılan araçlar arasındadır. Bu kitapta, kullanımı basit, programlama dili bilmeden materyal geliştirmeye izin veren simülasyon yazılımlarıyla yeni müfredata uygun etkinliklerin nasıl üretileceği anlatılmış ve her kazanıma karşılık gelecek şekilde çok sayıda etkinlik oluşturulmuştur. Kitapta yer alan etkinliklerin birçoğu, internetten indirilen demo sürümleriyle üretilebilecek özelliktedir. Bu nedenle ilgili öğretmen/öğrenciler başlangıçta bu yazılımları ücretsiz olarak internet adreslerinden indirerek kullanabilirler. İnternet adresleri hem kitabın ilgili sayfalarında hem de kaynaklar kısmında bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963