scorecardresearch.com Anne Baba Ve Öğretmenler İçin Öğrenci Motivasyonu ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Anne Baba Ve Öğretmenler İçin  Öğrenci Motivasyonu

Anne Baba Ve Öğretmenler İçin Öğrenci Motivasyonu

Yazar : Yalçın Kaya

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : GEREKLİ KİTAP

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ÇOCUKLARINIZI ANTRENMANLI GLADYATÖRLER HALİNE GETİRMEYİN
Öğrenci eğitirken veya motive ederken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri; “Asla çocuklarınızla didişmeyin. Çünkü önemli bir gerçek vardır ki, siz yaşlanacaksınız onlar güçlenecekler. Eğer onların gelişim süreçlerinde onlarla sürekli olarak çatışırsanız, onlarla didişirseniz, ister istemez onlar da size karşı direneceklerdir. İşte size karşı direndiğini hissettiğiniz zaman eğer direncini kıramıyorsanız onların size karşı antrenmanlı ve her gün daha da güçlenen gladyatörler haline gelmesini sağlamış olursunuz.
Uzakdoğu sporlarının temel bir felsefesi vardır. “Kuvvete karşı koyma, ona yön ver ve kendi kuvvetini ona ilave et.” Bu müthiş yaklaşım, çocuklarımızla çatıştığımızda da kullanılmalıdır. Bunun için belki biraz sabır, biraz soğukkanlılık, biraz olgunluk gerekecektir, fakat bunları yapmadığınızda, hemen fevri davrandığınızda onları yanlışlarına sahip çıkan, sizin söylediklerinize karşı dirençli ve olumsuzluklara kapı aralayan, dolayısıyla sizleri sürekli üzen bir duruma getirmiş olabilirsiniz.
Bazen zorlukların yakıcılığı bağrınızı kavurmamışsa,
Bazen hayatın tipileri yüreğinizi zorlamamışsa;
Hayatın zorluklarını ve fırtınaları göğüsleyebilecek
Çelik gibi bir göğse nasıl sahip olacaksınız ki…
Nasıl zorluklar karşısında çelik gibi dimdik durabilecek duruma geleceksiniz ki…

Dünyanın en büyük mutluluğu, Türk insanının sağlık, mutluluk ve başarı performansına katkıda bulunabilmektir.

Büyük hedeflere küçük yüreklerle varılmaz. Yüreğiniz ne kadar büyükse de bir kısmını değil tamamını ortaya koymalısınız, hedefinizi gerçekten istiyorsanız.
Bu eser
Hiçbir olumsuzluğa aldırmadan yapması gerekenin en iyisini yapmaya çalışarak geleceğe damgasını vurmayı düşünebilecek yürekliliğe sahip olan gençlerimize ve kendini genç hissedenlere adanmıştır.

“Duygularını kontrol edemeyen insanlar sızıntılarla dolu baraj gibidir. Hiçbir zaman istediği potansiyele ulaşamazlar..”

Dünya nimetlerinden daha çok yararlanabilmek için güçlü bir ülkeye sahip olmak zorundayız.
Güçlü bir ülkeye sahip olmak için ise çok çalışmak gerekir, ancak inanlar ülkelerine yetenekleri ve nitelikleri oranında katkıda bulunabilirler.

Kötü davranış yoktur. Sadece yerinde ve zamanında gerçekleştirilmeyen davranış vardır. En büyük kötülük insan öldürmektir. O da savaşlarda yaşama sebebinizdir. En büyük iyilik de doğru yer ve zamanda yapılmazsa elbette yalakalık olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963