scorecardresearch.com ANADOLU LİSELERİ ÖĞRETMENLERİ SEÇME SINAVLARINA HAZIRLIK SORU BANKASI ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
ANADOLU LİSELERİ ÖĞRETMENLERİ SEÇME SINAVLARINA HAZIRLIK SORU BANKASI

ANADOLU LİSELERİ ÖĞRETMENLERİ SEÇME SINAVLARINA HAZIRLIK SORU BANKASI

Yazar : Komisyon --

Sayfa Sayısı : 424

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.
Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen hemen yukarıda (kitabın künyesi kısmında) yer alan "KİTABA GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ" linkine tıklayınız.


Kitapta yazılı sınav konuları çerçevesinde;

Ortak Sorularla (Türkçe Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretmenlik Meslek Bilgisi) ilgili
ve

-Coğrafya
-Rehberlik
-Tarih
-Türk Dili Edebiyatı Öğretmenliği bölümleriyle ilgili özel alan bilgisi sorularından oluşan 10 deneme sınavına yer verilmiştir (2200 soru-cevap).İlave olarak kitapta

ÖDYM?ce Yapılan Sınav Sorularından Derlenen Sorulara aşağıdaki başlıklarda yer verilmiştir:

-Türkçe Türk Dili ve Edebiyatı (116 soru)

-Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (31 soru)

-Öğretmenlik Meslek Dersleri (128 soru)

-Coğrafya (27 soru)

-Tarih (59 soru)Kitapta ayrıca

- 5 Mayıs 2007 tarihinde yapılan Fen Liseleri Sosyal Bilimler Liseleri Spor Liseleri Anadolu Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı Sorularına yer verilmiştir.Geçmiş yıllarda yapılan sınav sorularını da PEGEM.NET?ten ücretsiz indirebilirsiniz.

-21 Ağustos 2006 tarihinde yapılan Anadolu Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı

-26 Haziran 2006 tarihinde yapılan Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı soruları için sağ tarafta bulunan Dokümanlar kısmından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.Bu sınava yönelik konu anlatımları için de yayınevimizce yayımlanmış olan;

KPSS Eğitim Bilimleri KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Uzman Öğretmenlik Sınavlarına Hazırlık ve eğitim bilimleri alanında yayımlanmış olan diğer yayınlarımızdan yararlanabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963